Kraje obnovia cesty za milióny eur

Cesty
Ilustračné foto Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) – Banskobystrický samosprávny kraj a Trnavský samosprávny kraj vyhlásili verejné súťaže na obnovu ciest v regióne.

BBSK: 58 km. ciest za 8,7 mil. €

Banskobystrický samosprávny kraj vyhlásil štyri verejné súťaže na modernizáciu ôsmich úsekov ciest druhej a tretej triedy v dĺžke 58,3 kilometra. Stavebné práce v celkovej predpokladanej cene 8,68 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty sú naplánované na deväť, devätnásť a dvadsať jeden mesiacov od uzavretia zmlúv s vybranými dodávateľmi.

Opravy ciest majú byť financované z európskych peňazí cez Regionálny operačný program, vyplýva z oznámení o vyhlásení tendrov vo Vestníku verejného obstarávania.

Obnova štyroch úsekov ciest v dĺžke 29,1 kilometra, vrátane jedného mostu, vo Zvolene, Detve a okolitých obciach Lieskovec, Zolná, Očová, Hradná, Kostolná a Dúbravy má predpokladanú hodnotu 4,05 mil. eur bez dane. Práce by mali trvať devätnásť mesiacov. Oprava cesty Látky – Kokava nad Rimavicou na 16,8-kilometrovom úseku má predpokladanú cenu 3,09 mil. eur bez dane, mala by byť hotová za deväť mesiacov. Požadovaný ročný obrat uchádzačov pre obe spomínané súťaže je 4,5 mil. eur v každom z rokov 2007 až 2009.

Predpokladaná cena modernizácie dvoch ciest v úsekoch hranica okresov Levice a Zvolen – Hontianske Moravce – Dudince a Hontianske Moravce – Súdovce v dĺžke 6,5 kilometra predstavuje 760,1 tis. eur bez dane. Práce sú naplánované na 21 mesiacov a požadovaný ročný obrat v rokoch 2007 až 2009 je minimálne 780 tis. eur. Rekonštrukcia 5,9-kilometrového úseku cesty Hriňová – Klenovec – Hnúšťa má predpokladanú hodnotu takmer 780 tis. eur bez dane a mala by trvať deväť mesiacov. Uchádzači musia preukázať, že v posledných troch rokoch dosiahli ročne obrat najmenej 1,8 mil. eur.

Záujemcovia o účasť v tendroch môžu požiadať o súťažné podklady vo všetkých štyroch prípadoch do 5. novembra. Lehota na predkladanie ponúk a otváranie obálok s ponukami je v prvých dvoch súťažiach 24. novembra, respektíve 25. novembra, v posledných dvoch tendroch 25. novembra a 26. novembra.

TTSK: 140 kilometrov ciest za 14 mil. eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil sedem verejných súťaží na rekonštrukciu 32 úsekov ciest druhej a tretej triedy v dĺžke viac ako 140 kilometrov. Stavebné práce v celkovej predpokladanej cene 14,36 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty sú naplánované na dvanásť mesiacov od uzatvorenia zmlúv s vybranými dodávateľmi. Obnovené budú cesty vo všetkých okresoch kraja – Skalica, Senica, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Galanta a Dunajská Streda. Práce majú byť financované z európskych prostriedkov v rámci Regionálneho operačného programu, vyplýva z oznámení o vyhlásení tendrov vo Vestníku verejného obstarávania.

Rekonštrukcia štyroch úsekov ciest v okrese Skalica v dĺžke 13,8 kilometra dosahuje predpokladanú cenu 1,45 mil. eur. Obnova 24 kilometrov na piatich úsekoch ciest v okrese Senica má odhadovanú hodnotu 2,59 mil. eur. Oprava šiestich úsekov ciest v dĺžke 35,8 kilometra v okrese Dunajská Streda by mala stáť okolo 3,19 mil. eur. Modernizácia troch cestných úsekov na deviatich kilometroch v okresoch Galanta a Hlohovec môže vyjsť na 953 tis. eur. Predpokladaná hodnota rekonštrukcie troch ciest v okrese Trnava na 18 kilometroch dosahuje vyše 2 mil. eur.

Oprava šiestich úsekov na 22,2 kilometra v regióne Trnavy, Hlohovca a Piešťan má odhadovanú cenu 2,46 mil. eur a obnova piatich úsekov v dĺžke 15,1 kilometra v regióne Galanty a Dunajskej Stredy 1,68 mil. eur bez dane.

Záujemcovia môžu vo všetkých prípadoch požiadať o súťažné podklady do 4. novembra, lehota na predkladanie ponúk aj otváranie obálok s ponukami je 22. novembra. Pri vyhodnocovaní ponúk, ktoré budú viazané minimálne do 30. apríla 2011, rozhoduje najnižšia cena. Uchádzači musia preukázať, že v rokoch 2007 až 2009 dosiahli podľa podmienok jednotlivých tendrov ročný obrat minimálne v rozsahu 1 mil. eur až 3,2 mil. eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj (VÚC)TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)