Kráľovná Alžbeta II. si bola prvýkrát od začiatku pandémie zajazdiť na koni (foto)

Kráľovná Alžbeta II.
Britská kráľovná Alžbeta II. má na novej fotografii na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené tvídové sako a jazdecké nohavice. Foto: Steve Parsons/Pool via AP.

Britská kráľovná Alžbeta II. si bola zajazdiť na koni v areáli hradu Windsor. Stalo sa tak vôbec po prvý raz, odkedy sa utiahla do ústrania pre hrozbu koronavírusu.

Deväťdesiatštyriročnú panovníčku zachytávajú fotografie z víkendu počas slnečného počasia na jej 14-ročnom fellskom poníkovi menom Balmoral Fern.

Kráľovná je v izolácii

Alžbeta za normálnych okolností často jazdí v okolí Windsoru, ktorý je údajne jej obľúbeným kráľovským sídlom.

V súčasnosti sa tam nachádza v izolácii spolu so svojím manželom, 98-ročným vojvodom z Edinburghu, ako aj malým počtom personálu.

Patrí do rizikovej skupiny

Pre vysoký vek patrí kráľovská dvojica do rizikovej skupiny, preto v súvislosti s nimi prijali počas pandémie mimoriadne opatrenia. Kráľovná v izolácii strávila aj svoje narodeniny 21. apríla.

Posledná verejná fotografia Alžbety II. pochádza z 19. marca, keď ju spolu s jej psom odvážali z Buckinghamského paláca do spomínaného sídla v grófstve Berkshire.

Na novej fotografii má na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené tvídové sako a jazdecké nohavice. Kráľovná je známou milovníčkou zvierat, najmä koní a psov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe kráľovná Alžbeta II.Princ Philip