Kreatívny market SAShE zafarbí centrum Bratislavy čarom ručnej výroby

1920.jpg
Foto: Kulturmarket

Do útulných priestorov bratislavskej Starej tržnice už po deviaty raz zavíta jedinečný trhový koncept SAShE v Tržnici, ktorý dáva príležitosť overeným slovenským značkám, ale aj šikovným nováčikom ručnej tvorby, aby prezentovali svoje výrobky mimo virtuálneho prostredia.

Šancu pozrieť, vyskúšať, ovoňať, či ochutnať jedinečné výrobky, podať si ruku s ich autormi a zažiť typickú SAShE atmosféru, budú mať návštevníci od stredy 15. septembra do piatku 17. septembra. Pripravená je bohatá selekcia oblečenia, kabeliek, šperkov, doplnkov, kozmetiky, výrobkov a oblečenia pre deti, vecí do domácnosti a zero waste produktov.

Sashe8.jpg
Foto: Kulturmarket

Jedinečne, pohodlne a udržatelne

Nechajte sa zlákať eticky vyrobenou, ekologickou módou, v ktorej dokážete dýchať vy i naša planéta! Vzdušné ľanové kúsky nadčasových strihov, ktoré kladú dôraz na jedinečnosť každej ženy, predstaví slow fashion značka SEVERANKA. To, že vyrábať veci, žiť, nosiť ich a vyjadrovať svoje divoké pravé ja, je možné aj bez drancovania planéty, ukáže (nielen) outdoorová značka wildu. Lásku k telu a k prírode šíri aj rodinná značka Láskovo, ktorá ponúka nežné kúsky spodnej bielizne a oblečenia, vyrobené z organických materiálov. Dôraz na to, čo nosíme pod šatami, kladie aj nápaditá značka Poko Loko, zavätená sieťotlači originálnych pančúch – celonožiek.

Sashe5.jpg
Foto: Kulturmarket

Poklady do šperkovnice

Okrášlite sa nekonečnou fantáziou našich výrobcov a uchmatnite si čačku na každú príležitosť! Jemné zázraky vytiahnuté priamo z pece, v podobe elegatných keramických náušníc, brošní či príveskov, ponúknu značky Loris, Tana a Kaatika. Výrazné kúsky pre ľudí, ktorí sa neboja „vykrojiť” z radu, vyrába značka Tete-Art, inšpirovaná slovenskými ľudovými motívmi. Nádych folklóru do vášho outfitu vnesú aj drevené skvosty značky Slovak roots. Ak okrem vkusného doplnku hľadáte aj rovnováhu medzi telom a dušou, zastavte sa pri stánku značky Akoya a jej elegantných šperkoch zo vzácnych minerálov. Milovníkov retra potešia folkové sety a dizajnové traky značky BonBonBijoux.

Sashe14.jpg
Foto: Kulturmarket

Malé radosti pre naše ratolesti

Z trhu kreativity SAShE neodídu z prázdnymi rukami ani mladšie ročníky. Detské oči radosťou rozžiaria čarovné kufríky plné magických svetov látkových zvieratiek, tvorené značkou Katya dyzajn, alebo malebné korkové hračky a doplnky značky korkii. Šikovné hlavičky nájdu potešenie v logických hračkách z dreva značky bavito. Každú maminu, ktorá chce oživiť šatník svojich detí určite zaujmú krásne a pohodlné dizajny značky LAPAJ, ušité z kvalitných bio bavlnených látok s úctou k prírode a ľudskej práci tak, aby porástli s detičkami čo najdlhšie.

Sashe15.jpg
Foto: Kulturmarket

Bzukot rozkvitnutej lúky

Ako vždy na trhoch SAShE nesmú chýbať ani voňavé klenoty z lona matky prírody. Svoje mňamózne kuchynské kreácie, exotické džemy a povestné sirupy odprezentuje Baškina domáca továreň na dobroty. Svoje miesto si u nás nájde aj najdôležitejší hmyz planéty – včielky, ktorých usilovná práca okrášli stánky značiek MEDÁREŇ a Zlatý nektár. Blahodárne účinky prírody na pokožku zužitkovala značka DULCIA natural, v ktorej stánku nájdete mydlá, krémy či deodoranty na báze rastlinných a bylinných extraktov. Pre tých, ktorí by si okrem natierania a požívania k prírode radšej pričuchli, sú tu ručne vyrábané vonné sviečky zo sójového a včelieho vosku značky BOTANICANDLE.

Sashe12.jpg
Foto: Kulturmarket

Naplnte svoj svet krásou

Vlejte jedinečnosť aj do svojho domova a obklopte sa umením. Tvorivosť bežného dňa poháňa šikovné ruky tvorcov značky Kreamika, ponúkajúcej úžitkové keramické výrobky ako šálky, misky či vázy. Do nových úrovní posúva keramické umenie sochárska značka FRIKOU. Že sa oplatí snívať v každom veku nám pripomenú rozprávkové vankúše z ilustrátorskej dielne značky Mellow, známej aj vďaka konceptu populárnej veľryby Gerdy. Ak túžite obohatiť svoje pekárenské znalosti o najnovšie technológie, je tu pre vás značka simmari, ponúkajúca zábavné vykrajovačky vyrobené pomocou techniky 3D tlače.

Sashe16.jpg
Foto: Kulturmarket

Zoznam všetkých predajcov, ktorých na SAShE v tržnici môžete stretnúť, nájdete na tomto odkaze:
Event: www.fb.com/events/502873861016488

15. – 17. 9. 2021
Str: 13.00 – 20.00 hod.
Štv: 13.00 – 20.00 hod.
Pia: 13.00 – 20.00 hod.
Stará tržnica, Námestie SNP 25
Vstup: 2€ (na mieste / platí na tri dni)

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom