Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ježiš, kríž, náboženstvo, viera, veriaci, modlitba
Foto: SITA/AP
17. januára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kresťania sa budú na budúci týždeň modliť za jednotu

BRATISLAVA 18. januára (WebNoviny.sk) – V pondelok začína tradičný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Hlavnou témou je tento rok myšlienka z prvého listu apoštola Petra „Povolaní zvestovať veľké skutky Pánove“. Na Slovensku sa pri tejto príležitosti uskutoční viacero ekumenických bohoslužieb a stretnutí. Celoslovenské Ekumenické služby Božie pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa uskutočnia 24. januára o 10:00 v Evanjelickom kostole v Zemianskom Podhradí. Na celoslovenskom ekumenickom stretnutí sa zúčastní aj predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého, ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi. Každoročne na tento týždeň pripravujú texty – príručku ako pomoc pre ekumenické liturgické slávenia.

Na téme pre tohtoročné materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov pracovala skupina predstaviteľov z rozličných častí Lotyšska zvolaná arcibiskupom v Rige Zbignevom Stankevičsom. Texty, ktoré táto skupina pripravila, skompletizovali členovia medzinárodnej Komisie pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví a Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov. Do slovenského jazyka preklad zabezpečila Konferencia biskupov Slovenska a Ekumenická rada cirkví v SR.

Odporúčané články

Politici podľa Kisku berú slovo moslim ako synonymum strachu Ježiša podľa evanjelia osem dní po narodení obrezali

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...