Kresťanskodemokratické hnutie vyzýva vicepremiéra Holého na okamžité odstúpenie z funkcie

VLÁDA: Rokovanie 60. schôdze
Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (v popredí). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva podpredsedu vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefana Holého (Sme rodina) na okamžité odstúpenie z funkcie. Ako v tlačovej správe uviedol hovorca KDH Stano Župa, hnutie považuje ignorovanie pandemických opatrení vicepremiérom Holým uprostred kritickej zdravotníckej situácie na Slovensku za hanebné.

KDH tým reaguje na výnimku hlavného hygienika, na základe ktorej nemusí ísť Holý po návrate zo Spojeného kráľovstva na test na koronavírus, ani do 10-dňovej karantény.

Vírus nepozná výnimky. V čase, keď dramaticky stúpa počet úmrtí a ochorení na COVID-19 správanie vicepremiéra Holého nielen naštrbuje dôveru v pandemické opatrenia, ale je i výsmechom všetkým ľuďom, ktorí rešpektujú nariadenia vlády. Ako chceme, aby ich rešpektovali občania, ak ich ako prvý porušuje vládny predstaviteľ?“ zdôraznil predseda KDH Milan Majerský.

Viac o téme: Koronavírus

Prípad podpredsedu vlády Holého je podľa KDH krivdou, ktorú vládna koalícia pácha sama na sebe rozbíjaním toho, čo malo byť pre ňu určujúce, a to politiku slušnosti, bez papalášizmu, ktorá je postavená na princípe „padni, komu padni“.

„Krivda sa tak stáva krivdou všetkých obyčajných ľudí. Trpkosť obmedzení lockdownu sa pritom násobí „hapkaním“ jednotlivých vládnych politikov, ktorí sa snažia ospravedlniť neprijateľné. Nech slúži ku cti tým členom koalície, ktorí sa k veci postavili priamo. Očakávame, že táto udalosť nezostane zametená pod koberec,“ uzavrel Majerský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan MajerskýStano ŽupaŠtefan Holý
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie