Premiér Matovič ohlásil ďalšie výrazné uvoľnenie opatrení, otvorí sa takmer všetko (video)

Igor Matovič
Foto: www.facebook.com - koláž WBN.
  • aktualizované 1. júna 18:51

Slovensko pokračuje v uvoľňovaní opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou koronavírusu. „Je to ďalšie zásadné uvoľnenie. Veľa toho už obmedzeného nebude. Ale stále niečo bude,“ povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO) na pondelňajšej podvečernej tlačovej konferencii.

Okrem iného sa od stredy 3. júna rušia nákupné hodiny pre dôchodcov a znižuje sa aj limit na jedného zákazníka v prevádzkach z 15 metrov štvorcových na 10 metrov štvorcových.

Vo verejnom stravovaní sa ruší časové obmedzenie do 22:00, a tiež sa ruší limit dvoch ľudí za jedným stolom.„Otvárajú sa aj všetky vnútorné športoviská, kúpaliská a wellness,“ informoval Matovič. Od 10. júna budú povolené aj podujatia s účasťou do 500 ľudí, od 1. júla do konca roka to bude 1000 ľudí.

Stále platí, že obchody zostávajú v nedeľu zatvorené. „Majú vtedy mať sanitárny deň,“ povedal Matovič. V platnosti zostáva aj vyhlásený núdzový stav, ktorý podľa premiéra nikoho neobmedzuje. „Dovoľuje nám, aby sme nemocnice zásobovali ochrannými pomôckami,“ povedal s tým, že keď ho zrušíme, budú si ich musieť kupovať samé.

Video: Tlačová konferencia

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zmeny, obmedzenia, koronavírus
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiÚrad vlády SR