Kuly aj Chodúr si v Legendách popu uctia Waldemara Matušku

Silvester na Jednotke
Martin Chodúr Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Piatkové vydanie hudobno-zábavnej relácie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Legendy popu bude tentoraz venované zosnulému českému spevákovi Waldemarovi Matuškovi.

Počas priameho prenosu na Jednotke vystúpia Eva Pilarová, Kuly, Martin Chodúr, Samo Tomeček či Brunno Oravec.

Z pestrej palety nezabudnuteľných hitov Waldemara Matušku zaznejú napríklad skladby Slavíci z Madridu, Jezabel, Tisíc mil a Růže z Texasu.

Glosátormi piatkových Legiend popu budú Milan Lasica, Eva Pilarová a Karel Šíp. Moderátorskú taktovku bude znova držať osvedčená dvojica Kristína Farkašová s Milan Zimnýkoval. Program odštartuje o 20:10 v priamom prenose na Jednotke, reprízovať ho budú v sobotu 1. decembra predpoludním.

Jednotka v súčasnosti uvádza už tretiu sériu Legiend popu

V prvých dvoch dostali priestor Marika Gombitová, Lucie Bílá, Karel Gott, Robo Grigorov, Vašo Patejdl, Miro Žbirka, Peter Nagy, Richard Müller, Karol Duchoň, Beáta Dubasová, Ján Lehotský, Pavol Hammel, skupiny Olympic, Elán a Tublatanka. V tretej sérii si zatiaľ pripomenuli tvorbu skupín Lojzo a Vidiek, spevákov Petra Lipu, Michala Davida, Václava Neckářa a Jiřího Korna a speváčok Jany Kocianovej, Heleny Vondráčkovej a Hany Zagorovej. Jedno kolo bolo venované zosnulým slovenským umelcom. Počas nasledujúcich piatkov si tvorcovia šou uctia aj tvorbu Jara Filipa a priestor dostanú i najväčšie vianočné hity.

Informácie agentúre SITA poskytol hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska Richard Šümeghy.

Waldemar Matuška – Jó, třešně zrály

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LehotskýKarel GottKristína FarkašováLucie BíláMarika GombitováMartin ChodúrMilan LasicaMiro ŽbirkaPavol HammelPeter NagyRichard MüllerRobo GrigorovVašo Patejdl