Kuzminová sa stala čestnou občiankou B. Bystrice

Bez názvu
lovenskej reprezentantke v biatlone Anastasii Kuzminovej (vpravo) udelil primátor Banskej Bystrice Ivan Saktor čestné občianstvo mesta. Prevzala si ho v sieni mestského úradu počas slávnostného oceňovania najlepších športovcov B.Bystrice za minulý rok Foto: SITA/Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA 8. apríla (WEBNOVINY) – Biatlonistka Anastasia Kuzminová sa stala čestnou občiankou Banskej Bystrice. Tento titul, ktorý jej na poslednom zasadnutí udelilo mestské zastupiteľstvo za vzornú reprezentáciu mesta, jej vo štvrtok na slávnosti oceňovania najlepších športovcov Banskej Bystrice za minulý rok oficiálne odovzdal primátor Ivan Saktor. Kuzminová bola zároveň ocenená v kategórii seniorov v olympijských športoch a stala sa aj športovou osobnosťou mesta za minulý rok.

„Je to pre mňa veľká česť, som rada, že takto ocenili moje športové úspechy. Som hrdá, že som občianka Slovenska a občianka Banskej Bystrice,“ povedala Kuzminová. Dodala, že v Banskej Bystrici chce zostať žiť, páčia sa jej tamojšie vzťahy medzi ľuďmi a k jej rodine. Vedenie mesta ju chce podľa primátora Saktora udržať v tomto meste aj tým, že jej ponúkne pozemok na dom alebo byt, podľa jej výberu. Kuzminová k tomu uviedla, že by ju potešil väčší byt, pretože jej terajší na sídlisku Sásová je malý.

Kuzminová vybojovala pre Slovensko na tohtoročných zimných olympijských hrách vo Vancouveri zlatú medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5 kilometra a striebornú v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováIvan Saktor