Kuzminová siahala na medailu, ale skončila štvrtá

Kuzminová druhá na pretekoch Svetového pohára
Anastazia Kuzminová získala skvelé druhé miesto v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára 2010/2011 v biatlone v talianskej Anterselve. V hodnotení rýchlostných pretekov po šiestich z desiatich naplánovaných sa Kuzminová umiestnila taktiež na druhom mieste. Suverénnou víťazkou pretekov sa stala Nórka Tora Bergerová. Foto: AP Photo/Manzoni/NordicFocus

ANTERSELVA 23. januára (WEBNOVINY) – V dramatických pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskom stredisku Anterselva zvíťazila Nórka Tora Bergerová. V strhujúcom finiši o šesť desatín sekundy zdolala Francúzku Marie Laure Brunetovú, tretia bola v cieli Darja Domračevová z Bieloruska. Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila hneď za stupňami medailistov štvrtá.

Kuzminová na druhej streľbe v ľahu netrafila jeden z terčov a kým absolvovala 150 m dlhý trestný okruh, vypadla z vedúcej skupinky. Nezlomilo ju to a po tretej čisto zvládnutej streleckej položke už opäť bola medzi najlepšími na 7. mieste. Na záverečnú streľbu prišla šiesta, ale keďže bezchybne zvládla všetkých päť terčíkov, odchádzala z nej spoločne s Nórkou Torou Bergerovou na tretej pozícii. Bergerová patrí medzi najrýchlejšie bežkyne medzi biatlonistkami a túto povesť aj potvrdila, keď na poslednom 2,5-kilometrovom okruhu zlikvidovala takmer štvrťminútový náskok vedúcej dvojice Domračevová – Brunetová a tešila sa zo svojho 11. triumfu v pretekoch tohto rangu.

Kuzminová vidiac márnosť svojho snaženia dobehnúť vedúcu dvojicu sa zamerala na udržanie si štvrtej pozície, čo sa jej bezpečne podarilo. „Bol to z jej strany veľmi pekný a kvalitný výkon. Výborne strieľala, myslím si, že absolvovať preteky s hromadným štartom s jediným chybným výstrelom je veľmi dobré. Do záverečného okruhu vbiehala s Nórkou Bergerovou, ale tá bola dnes nedostihnuteľná. Štvrté miesto je krásny výsledok, môžeme byť spokojní,“ skomentoval výsledok Anastasie Kuzminovej ústredný tréner slovenskej reprezentácie Milan Gašperčík.

Bergerová patrí medzi najrýchlejšie bežkyne medzi biatlonistkami a túto povesť aj potvrdila, keď na poslednom 2,5-kilometrovom okruhu zlikvidovala takmer štvrťminútový náskok vedúcej dvojice Domračevová – Brunetová a tešila sa zo svojho 11. triumfu v pretekoch tohto rangu. Kuzminová vidiac márnosť svojho snaženia dobehnúť vedúcu dvojicu sa zamerala na udržanie si štvrtej pozície, čo sa jej bezpečne podarilo.

Výsledky – preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom:

1. Tora Bergerová (Nór.) 33:56,3 min (2 trestné okruhy), 2. Marie Laure Brunetová (Fr.) +0,6 s (1), 3. Darja Domračevová (Biel.) +5,8 (0), 4. Anastasia Kuzminová (SR) +18,0 (1), 5. Teja Gregorinová (Slovin.) +30,0 (1), 6. Magdalena Neunerová (Nem.) +35,1 (3), 7. Ann Kristin Aafedt Flatlandová (Nór.) +41,0 (2), 8. Selina Gasparinová (Švaj.) +50,3 (1), 9. Svetlana Slepcovová (Rus.) +52,0 (3), 10. Anna Bogalijová-Titovecová (Rus.) +55,6 (2)

Poradie vo Svetovom pohári po štrnástich pretekoch z 26 naplánovaných:

1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 560 bodov, 2. Helena Ekholmová (Švéd.) 546, 3. Andrea Henkelová (Nem.) 523, 4. Marie Laure Brunetová (Fr.) 497, 5. Oľga Zajcevová (Rus.) 460, 6. Anna Carin Žideková (Švéd.) 459, 7. Tora Bergerová (Nór.) 452, 8. Anastasia Kuzminová (SR) 441, 9. Teja Gregorinová (Slovin.) 425, 10. Vaľ Semerenková (Ukr.) 423, … 42. Janka Gereková (SR) 69.

Poradie v hodnotení pretekov s hromadným štartom po druhých pretekoch z piatich naplánovaných:

1. Marie Laure Brunetová (Fr.) 97 bodov, 2. Tora Bergerová (Nór.) 90, 3. Helena Ekholmová (Švéd.) 85, 4. Andrea Henkelová (Nem.) 80, 5. Svetlana Slepcovová (Rus.) 80, 6. Anastasia Kuzminová (SR) 79, 7. Ann Kristin Aafedt Flatlandová (Nór.) 76, 8. Darja Domračevová (Biel.) 74, 9. Magdalena Neunerová (Nem.) 70, 10. Teja Gregorinová (Slovin.) 67

Viac k osobe Anastasia KuzminováAndrea HenkelováDarja DomračevováKaisa MäkäräinenováMagdalena NeunerováMilan GašperčíkOľga ZajcevováTora Bergerová