L.A. Times zverejnili rebríček 50 najkrajších žien filmu

Isabelle Adjani
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Denník Los Angeles Times zverejnil zoznam 50 najkrajších žien filmu. Kraľuje mu 55-ročná francúzska herečka a speváčka Isabelle Adjani, ktorá zažiarila v snímkach ako Camille Claudel (1988), Kráľovná Margot (1994) či Šťastnú cestu (2003). Ako uviedli redaktori periodika, rebríček je oslavou hviezd, ktoré určujú štandard pre eleganciu, pôvab a príťažlivosť. Tiež priznali, že boli vo výbere „totálne zaujatí, takže výsledok môže byť pre niekoho prekvapujúci“.

Aj druhé miesto obsadila Francúzska – legendárna Brigitte Bardot. Bronzová priečka patrí Kim Basinger, pričom L.A. Times vyzdvihli predovšetkým jej účinkovanie v snímke L. A. – Utajené skutočnosti (1997), čo je podľa nich jeden z jej najlepších a najsexi výkonov. V prvej päťke je aj ďalšia Európanka – talianska herečka a modelka Monica Bellucci. Nasleduje oscarová Halle Berry, ktorá si piatu priečku vyslúžila najmä vďaka úlohám v snímke Ples príšer (2001) a bondovke Dnes neumieraj (2002)

Šieste miesto venovali už zosnulej americkej herečke Louise Brooks – hviezde 20. a 30. rokov. Siedma je dnes 71-ročná Claudia Cardinale, na ôsmej priečke je sexsymbol 60. rokov Julie Christie. Deviata skončila 40-ročná americká herečka Jennifer Connelly a desiatku uzatvára americká filmová, televízna a divadelná hviezda Joan Crawford, ktorá zomrela v roku 1977 vo veku 72 rokov.

Najmladšou herečkou v rebríčku je 23-ročná Blake Lively, známa zo seriálu Gossip Girl (2007). Do päťdesiatky najkrajších žien filmu sa dostali aj Penélope Cruz (11. miesto), Greta Garbo (16. miesto), Anne Hathaway (19. miesto), Audrey Hepburn (22. miesto), Angelina Jolie (23. miesto), Beyoncé (25. miesto), Sophia Loren (32. miesto), Marilyn Monroe (34. miesto), Natalie Portman (39. miesto), Julia Roberts (40. miesto) či Catherine Zeta-Jones (50. miesto).

Informácie pochádzajú z webových stránok www.latimesmagazine.com a www.mtv.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieAnne HathawayAudrey HepburnCatherine Zeta-JonesJulia RobertsMarilyn MonroeNatalie PortmanPenélope Cruz