Lacko cez Hewitta do štvrťfinále v Atlante

Lacko

ATLANTA 23. júla (WEBNOVINY) -Slovenský tenista Lukáš Lacko dosiahol najcennejší úspech vo svojej doterajšej kariére podľa zvučnosti mena zdolaného súpera. Vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Tennis Championships v americkej Atlante (dotácia 531 000 USD, tvrdý povrch) zvíťazil nad dvojnásobným grandslamovým šampiónom a niekdajším lídrom svetového rebríčka, Austrálčanom Lleytonom Hewittom nasadeným ako tretím, za 85 minút presvedčivo 6:4, 6:2. Zverenec kapitána fedcupového tímu SR Mateja Liptáka Lacko už má v dejisku OH 1996 istotu 45 bodov do počítačového poradia a šeku na 15 630 USD. Pri svojom piatom pokuse o premiérový prienik do semifinále na úrovni ATP World Tour si v piatok zmeria sily s takisto nenasadeným Juhoafričanom Kevinom Andersonom, „len“ 96. v hodnotení. „Dobre som zvládol záver prvého setu a keď som ho v druhom sete brejkol, súper mal problém. Zrazu bol pri loptičkách neskoro a hral pomalšie. Ja som z toho ťažil. Sústredil som sa na svoj servis, snažil sa robiť minimum chýb a rozbehávať ho,“ cituje Lukáša Lacka ATP.

Držiteľ 28 singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Hewitt platne trafil iba 38% prvých podaní a urobil 7 dvojchýb, postupujúci mu nastrieľal rovnaký počet es. Sklamaný Austrálčan, ktorý pred zápasom podľa vlastných slov nemohol pre menšie zranenie dostatočne trénovať, po hladkej prehre poznamenal: „Nebolo to dobré, Le ťažko som nachádzal rytmus a nemohol som sa dostatočne oprieť ani o svoj servis. Potom som sa dostával pod tlak súpera.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Atlanta Tennis Championships v americkej Atlante (dotácia 531 000 USD, tvrdý povrch vonku):