Lacko prvýkrát do osemfinále

Lacko

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Lukáš Lacko postúpil ako štvrtý Slovák do osemfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Ritro Slovak Open v Bratislava (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale). Slovenský daviscupový reprezentant nasadený na tomto podujatí ako druhý zdolal v stredajšom podvečernom súboji 1. kola v Sibamac aréne Národného tenisového centra nenasadeného Rumuna Adriana Ungura za 98 minút 6:1, 4:6, 6:4.

Víťazstvo nad Ungurom je pre 22-ročného piešťanského rodáka vôbec prvým na medzinárodných otvorených majstrovstvách SR, pričom v predchádzajúcich piatich zápasoch 1. kola od roku 2004 na tomto turnaji neuhral ani set. Súperom Lacka v dueli o postup do štvrťfinále bude Nemec Tobias Kamke. Už pred Lackom postúpili z domácich hráčov do osemfinále Dominik Hrbatý, Marek Semjan a Andrej Martin. Práve súboj Hrbatého a Semjana zakončí stredajší bratislavský program na hlavnom dvorci. Pôjde o Hrbatého jubilejnú 1000. dvojhru podľa databázy ITF.

Lacko (92. v rebríčku ATP), ktorý sa budúci týždeň stane staronovou slovenskou jednotkou, v prvom sete nepustil svojho súpera prakticky k ničomu. Ungur (182.) získal jediný gem až za stavu 0:5. V druhom sete sa po rýchlom brejku a rebrejku v úvode hra vyrovnala najmä preto, lebo Lacko začal robiť zbytočné chyby. Dvadsaťštyriročný Rumun napokon za stavu 5:4 využil nervozitu svojho súpera, vzal mu opäť podanie a získal tým nečakane druhý set. V rozhodujúcom dejstve sa Slovák znova skoncentroval. Rumuna brejkol hneď v úvode a potom si až do konca udržal svoje podanie. V záverečnom geme síce pri svojom servise prehrával už 0:30, ale potom troma esami v rade získal mečbal, ktorý premenil víťazným forhendom popri čiare.

Dvojhra – 1. kolo:

Lukáš Lacko (2-SR) – Adrian Ungur (Rum.) 6:1, 4:6, 6:4 za 98 minút

Kližan hladko prehral s Koubekom

Slovenský tenista Martin Kližan podľahol v 1. kole dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Ritro Slovak Open v Bratislave (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale) nasadenej sedmičke Stefanovi Koubekovi z Rakúska v ich druhom vzájomnom zápase za 70 minút 3:6, 1:6.

Dvadsaťročný davicupový reprezentant a člen NTC Kližan (237. v renkingu ATP) ani vo svojom štvrtom vystúpení na medzinárodných otvorených majstrovstvách SR neprešiel sitom 1. kola. V predchádzajúcich troch prípadoch štartoval súčasný zverenec Ladislava Simona len vďaka voľnej karte.

Slováci majú zatiaľ v osemfinále dvojhry na challengeri Ritro Slovak Open troch hráčov: Dominika Hrbatého, Marka Semjana (približne po 18.30 h nastúpia proti sebe) a Andreja Martina.

V stredajšom zápase dvoch ľavákov skúsený 32-ročný Rakúšan, bývalý 20. hráč rebríčka ATP (teraz 142. pozícia), ušiel slovenskému súperovi v prvom sete na 4:2, keď brejk premenil šťastne „prasiatkom“. Neskôr zvýšil na 5:2 a prvý setbal premenil za stavu 5:3 esom. Druhý set mal už rýchly priebeh. Koubek totiž od stavu 2:1 nestratil ani gem a napokon bez problémov doviedol zápas do víťazného konca.

Stefan Koubek (7-Rak.) – Martin Kližan (SR) 6:3, 6:1 za 70 minút

Vo štvorhre žien tri slovenské prehry

Výsledky slovenských tenistiek v stredajších zápasoch 1. kola štvorhry na bratislavskom turnaji ITF Ritro Slovak Open v NTC (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale):

Štvorhra – 1. kolo:

Sofia Arvidssonová, Michaella Krajiceková (2-Švéd./Hol.) – Klaudia Boczová, Lenka Juríková (SR) 6:2, 6:4 za 66 minút

Sandra Klemenschitsová, Kathrin Wöhrleová (4-Rak./Nem.) – Michaela Pochabová, Romana Tabaková (SR) 6:4, 6:1 za 63 minút

Hana Birnerová, Alina Židkovová (ČR/Rus.) – Katarína Kachlíková, Lenka Tvarošková (SR) 6:4, 2:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 73 minút

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na bratislavskom tenisovom turnaji ITF Ritro Slovak Open (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale):

Zuzana Kučová (8-SR) – Anna Smithová (V. Brit.) 7:6 (5), 6:4 za 95 minút

Karolína Plíšková (ČR) – Michaela Hončová (SR) 6:2, 2:6, 7:6 (9) za 122 minút

Kristýna Plíšková (ČR) – Klaudia Boczová (SR) 2:6, 7:6 (4), 6:3 za 105 minút – Boczová mala 2 mečbaly

Jevgenija Rodinová (1-Rus.) – Corinna Dentoniová (Tal.) 6:4, 6:1

Anne Kremerová (Lux.) – Jekaterina Byčkovová (2-Rus.) 7:5, 5:0 – skreč, Byčkovová odstúpila pre bolesti hlavy

Kathrin Wörleová (4-Nem.) – Katalin Marosiová (Maď.) 4:6, 7:5, 6:3

Vesna Manasievová (6-Rus.) – Elora Dabijová (Rum.) 6:1, 6:3

Anna Lapuščenkovová (Rus.) – Eva Hrdinová (ČR) 6:2, 6:4

Vo štvrtok Slováci v siedmich zápasoch

Hlavný dvorec – Sibamac aréna:

Lenka Juríková (SR) – Vesna Manasievová (6-Rus.) / 2. kolo – osemfinále dvojhry žien (začiatok o 10.10 h)

Zuzana Kučová (8-SR) – Tatiana Pučeková (Biel.) / 2. kolo – osemfinále dvojhry žien (začiatok približne po 11.30 h)

Andrej Martin (SR) – Andrej Golubev (Kaz.) / 2. kolo – osemfinále dvojhry mužov (začiatok približne po 14.30 h)

Lukáš Lacko (2-SR) – Tobias Kamke (Nem.) / 2. kolo – osemfinále dvojhry mužov (začiatok nie pred 17.10 h)

Martin Kližan, Marek Semjan (SR) – Philipp Marx, Igor Zelenay (4-Nem./SR) alebo Filip Horanský, Jozef Kovalík (SR) / štvrťfinále štvorhry mužov (začiatok približne po 18.30 h)

Kamil Čapkovič, Andrej Martin (SR) – Dominik Hrbatý, Lukáš Lacko (SR) – štvrťfinále štvorhry mužov (začiatok približne po 20.00 h)