Skvelý Lacko suverénne do štvrťfinále dvojhry v Atlante, jeho súperom bude Isner

Lukáš Lacko
Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: archívne, SITA/AP.

ATLANTA 27. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Lukáš Lacko suverénne postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BB&T Atlanta Open v americkej Atlante (dotácia 720 410 USD, tvrdý povrch Deco-Turf vonku).

Lacko si za 59 minút 6:3, 6:1 poradil s domácim Donaldom Youngom nasadeným ako šiestym v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola v Atlante. Súperom Lacka v boji o postup do semifinále bude turnajová dvojka a 20. hráč rebríčka ATP, ďalší Američan John Isner. Ten vyradil Kanaďana Vaseka Pospisila 6:3, 6:4.

Súperov servis získal štyrikrát

Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko, 129. v singlovom renkingu, vedie v štatistike proti 28-ročnému ľavákovi Youngovi (51.) 2:1. Predtým mu podľahol v 1. kole newyorských US Open 2011 a revanšoval sa v 2. kole melbournských takisto grandslamových Australian Open 2012, aktuálne znova zvíťazil.

Lacko Youngovi ani raz neodovzdal svoje podanie, kým súperov servis získal až štyri razy. V druhom sete ho brejkol trikrát a za stavu 5:1 pri Youngovom podaní premenil druhý mečbal.

Po troch rokoch opäť vo štvrťfinále

Bývalý 44. muž hodnotenia Lacko nebol vo štvrťfinále na úrovni ATP World Tour od septembra 2014, keď sa dostal medzi najlepšiu osmičku v čínskom Šen-čene a nestačil na Brita Andyho Murrayho (3:6, 5:7). Vo štvrťfinále na hlavnej profesionálnej úrovni má Lacko skóre 1:10. V semifinále nebol od februára 2012, vtedy si v Záhrebe dokonca zahral o titul.