Lacko uhral v Záhrebe iba dve hry, prehral za 42 minút

Skvelý deň našich na Australian Open, všetci postúpili ďalej
Slovenský tenista Lukáš Lacko počas zápasu prvého kola na Australian Open, v ktorom v päťsetovej dráme porazil Argentínčana Máxima Gonzáleza 4:6 6:2, 7:5, 6:7, 6:1. Melbourne, 19. január 2015. Foto: SITA/AP

ZÁHREB 2. februára (WEBNOVINY) – Litovčan Ričardas Berankis nedal šancu slovenskému tenistovi Lukášovi Lackovi v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 PBZ Zagreb Indoors v chorvátskom Záhrebe a zdolal ho 6:0, 6:2. Jednoznačný pondelňajší zápas dvoch nenasadených hráčov trval iba 42 minút a Lacko v ňom nenadviazal na minuloročné víťazstvo zo vzájomného duelu v čínskom Šen-čene.

Dvadsaťsedemročný piešťanský rodák Lacko, 91. v renkingu, na záhrebskom turnaji v roku 2012 odohral svoje zatiaľ jediné singlové finále na hlavnej profesionálnej úrovni. Nestačil v ňom na Rusa Michaila Južného. Proti 24-ročnému Berankisovi (84.) mal doteraz bilanciu 2:0 bez straty setu, prekonal ho aj vo finále bratislavského challengeru Slovak Open 2011.