Lacko úspešne zvládol kvalifikáciu, postúpil do hlavnej súťaže v nemeckom Halle

Lukáš Lacko
Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: archívne, SITA/AP.

HALLE 18. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Lukáš Lacko si zahrá v hlavnej súťaži na turnaji ATP World Tour 500 Gerry Weber Open v nemeckom Halle.

Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák počas víkendu zvládol úspešne dvojkolovú kvalifikáciu: v sobotu si ako ôsmy nasadený poradil na úvod s Belgičanom Rubenom Bemelmansom za 64 minút 6:4, 6:3 a v nedeľňajšom finále zdolal aj trojku kvalifikačného „pavúka“ – 33-ročného Taliana Andreasa Seppiho za 81 minút 6:4, 7:5.

Lacko v prvom sete duelu so Seppim „brejkol“ rodáka z Bolzana v desiatom geme, čo znamenalo zisk úvodného dejstva. V druhom sete slovenský tenista jedinýkrát v stretnutí prišiel o vlastný servis, skúsený Talian vzápätí zvýšil na 4:2, neskôr aj na 5:3, ale ani to mu nestačilo. Lukáš Lacko štyri víťaznými hrami za sebou, pričom dvakrát prelomil podanie súpera, doviedol napokon zápas do úspešného konca.