Lacko v osemfinále Slovak Open zvládol obrat proti Rubľovovi

Lacko sa v Newporte prestrieľal 'esami' až do osemfinále
Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil v americkom Newporte do osemfinále. Súpera zdolal za 88 minút 6:3, 3:6, 6:2. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. novembra (WebNoviny.sk) – Domáci tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý zvíťazil za 138 minút 6:7 (5), 7:6 (1), 6:4 nad prudko výkonnostne stúpajúcim 18-ročným Rusom Andrejom Rubľovom, 175. v renkingu, vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC (dotácia 85 000 eur + hospitality, tvrdý povrch DecoColor v hale).

V prvom sete v Aegon aréne Lacko síce vyrovnal z 2:4 na 4:4, ale nezvládol koncovku. V druhej časti napokon nepykal za to, že premrhal náskok 5:3 na gemy. Rozhodujúci brejk v treťom dejstve dosiahol za stavu 2:2. Dovedna nastrieľal 17 es proti 8. Lacko prekonal Rubľova aj minulý pondelok v nemeckom Eckentali, vtedy 7:6 (11), 6:4.

„Bol to o triedu lepší zápas ako minulý týždeň. V Bratislave sú výborné podmienky aj lopty. Ak by to bolo finále, diváci by mali zážitok. Rubľov je mladý, drzý, snažil som sa udržať na uzde, ale zo dva razy som vypenil… Rus má 18 rokov, veľký potenciál, nemá čo stratiť. Keď sa ešte zlepší, má pred sebou budúcnosť,“ povedal Lacko pre TennisSlovakOpen.sk.

Čerstvo 28-ročný hrdina medzinárodných otvorených majstrovstiev Slovenska 2011 a 2013 Lacko (121.) bude v piatkovom štvrťfinále hrať s úspešným z duelu Alexej Vatutin (Rus.) – Arťom Smirnov (Ukr.), takže papierovo má veľmi solídnu šancu. Možní súperi sú totiž až na 380., resp. 278. pozícii v hodnotení.

Piešťanský rodák Lacko bojuje na sklonku sezóny o prienik nad čiaru hlavnej singlovej súťaže januárových melbournských grandslamových Australian Open. V okamihu premenenia mečbalu sa v online prepočte posunul na 114. miesto. Niekdajší 44. muž hodnotenia Lacko prehral vlani v Bratislave vo štvrťfinále s neskorším šampiónom, Nemcom Petrom Gojowczykom. Debutoval už v sezóne 2003, na prvý zápasový úspech však čakal do roku 2009.