Lady Gaga predstavila videoklip, zobrazuje sexuálne násilie

2. Lady Gaga
Speváčka Lady Gaga. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka a skladateľka Lady Gaga vo štvrtok prostredníctvom YouTube zverejnila videoklip ku skladbe Til It Happens To You. Video zobrazuje mladých ľudí, ktorí sa stali obeťami znásilnenia. Til It Happens To You je totiž sprievodnou piesňou dokumentárneho filmu The Hunting Ground (2015), ktorý sa venuje problematike sexuálneho násilia medzi mladými ľuďmi. V januári tohto roka snímku premietli na filmovom festivale Sundance.

Okrem Lady Gaga sa na písaní skladby podieľala Diane Warren. O réžiu hudobného videa sa postarala Catherine Hardwicke, známa vďaka filmom Trinástka (2003) či Súmrak (2008). Účinkuje v ňom napríklad herečka Nikki Reed, ktorá sa v minulosti predstavila v oboch spomínaných snímkach.

Video, ktoré je zároveň súčasťou verejnej kampane, zobrazuje násilie veľmi realisticky. Tvorcovia sa tým snažia získať pozornosť spoločnosti. „Verím, že táto kampaň vyšle jasnú správu o tom, že treba podporiť odvážne obete násilia a ukončiť túto epidémiu, ktorá sužuje internáty našich vysokých škôl,“ uviedla Hardwicke vo svojom vyhlásení.

Warren sa pri písaní textu inšpirovala skutočnými príbehmi ľudí, s ktorými sa osobne stretla. Obeťou sexuálneho napadnutia je údajne aj Lady Gaga, ktorá túto skutočnosť odhalila koncom minulého roka.

Lady Gaga

, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, sa preslávila skladbami Just Dance a Poker Face z debutového albumu The Fame (2008). Na konte má šesť cien Grammy, pričom dve z nich si vyslúžila vďaka skladbe Bad Romance z EP The Fame Monster (2009).

Z druhého albumu Born This Way (2011) pochádzajú single Born This Way, Judas či Edge Of Glory. Začiatkom novembra 2013 vydala tretiu štúdiovku Artpop a o necelý rok neskôr sa do predaja dostal album Cheek To Cheek (2014), ktorý nahrala s Tonym Bennettom. Lady Gaga predala celosvetovo približne 28 miliónov kópií albumov a 140 miliónov kópií singlov. Magazín Forbes ju označil za najvplyvnejšiu celebritu roka 2011 a viackrát ju zaradil medzi najmocnejšie ženy sveta.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.huffingtonpost.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lady Gaga