Lakers zdolali aj Suns

NBA

NEW YORK 7. decembra (WEBNOVINY) – V šlágri nedeľňajšieho programu zámorskej NBA si v súboji dvoch najlepších tímov Pacifickej divízie poradili Los Angeles Lakers v domácom prostredí s Phoenixom 108:88. Lídrom úradujúcich šampiónov bol tradične Kobe Bryant s 26 bodmi, výbornú prácu však odviedol aj defenzívny špecialista Ron Artest, ktorý k svojej tradičnej zbrani pridal aj 15 bodov. Lakers si pripísali deviaty triumf v rade a ťahajú aktuálne najdlhšiu sériu úspechov v súťaži. Zverenci Phila Jacksona sa môžu navyše pochváliť vôbec najlepšou bilanciou v profilige, no tú výrazne skresľuje fakt, že až pätnásť z prvých devätnástich súbojov odohrali v domácom Staples Center. “Zatiaľ nemáme čo oslavovať. Dobre si uvedomujeme, že sme hrali už veľa stretnutí doma. Chceme však rovnaké výsledky dosahovať aj za ťažších podmienok na ihriskách súperov. Teraz sme v dobrej forme, no pred nami je ešte dlhá cesta,“ skonštatoval center Pau Gasol.

Ak niekto čakal, že premiérová piatková výhra New Jersey nad Charlotte nakopne Nets k úspešnému ťaženiu, musel byť sklamaný. Hneď o dva dni totiž Devin Harris a spol. nestačili v New Yorku na Knicks a podľahli im 97:106. Všetko podstatné sa udialo v tretej štvrtine, ktorú vyhrali domáci 33:18 najmä vďaka 15 bodom Larryho Hughesa. „Spoluhráčom som zdôrazňoval, že s Nets nemôžeme prehrať. Nie že by som ich nerešpektoval, no ak chceme posúvať našu hru správnym smerom, musíme nad takýmito tímami víťaziť,“ povedal po súboji jeden z lídrov New Yorku Al Harrington.

V pohode hrajúce Miami triumfovalo v Sacramente 115:102, keď sa k tradičnej opore Dwyanovi Wadovi pridal aj Dorell Wright. Devätnástka draftu spred piatich rokov odohrala svoj najlepší duel v NBA. Na palubovke strávil Wright takmer 29 minút, počas ktorých zaznamenal 19 bodov, 5 asistencií, 2 doskoky, jeden blok a jednu získanú loptu. Pre Wrighta bol súboj v Sacramente o to špecifickejší, že práve tu si pred takmer dvoma rokmi roztrhol väzy v ľavom kolene. Sezóna sa vtedy pre neho 3. marca 2008 predčasne skončila a v nasledujúcej odohral len šesť stretnutí. „Tento duel pre mňa veľa znamenal. Bolo perfektné vybehnúť na palubovku a baviť sa basketbalom. Aj pred zápasom som si spomenul na nešťastné zranenie spred dvoch rokov. Je iróniou, že práve tu som odohral taký vydarený duel,“ priznal spokojný

Cleveland si bez väčších problémov vybojoval v Milwaukee víťazstvo 101:86. Cavs k tomu stačilo len 14 bodov a 10 asistencií LeBrona Jamesa. Najlepším strelcom bol náhradník Delonte West s 21 bodmi. Hostia „uzemnili“ Bucks najmä sériou 29 bodov v rade v priebehu prvej a druhej štvrtiny, najdlhšou v tejto sezóne NBA. V poslednom nedeľňajšom súboji si Detroit poradil s Washingtonom 98:94.

Výsledky:

Detroit – Washington 98:94

Najviac bodov: Stuckey 25, Villanueva 18, W. Bynum 16 – C. Butler 20 (10 doskokov), Boykins 18, Jamison 13, štvrtiny: 24:19, 28:30, 19:20, 27:25, 14 123 divákov

Los Angeles Lakers – Phoenix 108:88

Najviac bodov: Bryant 26, Artest 15, P. Gasol 14 – Stoudemire 18, Nash 12 (10 asistencií), Grant Hill 12, štvrtiny: 29:26, 25:18, 33:22, 21:22, 18 997 divákov

New York – New Jersey 106:97

Najviac bodov: A. Harrington 26 (14 doskokov), Hughes 25, D. Lee 24 – Douglas-Roberts 26, B. Lopez a Harris po 19, štvrtiny: 26:30, 27:31, 33:18, 20:18, 19 602 divákov

Milwaukee – Cleveland 86:101

Najviac bodov: Jennings 24, Warrick a Delfino po 11 – Delonte West 21, L. James 14 (10 asistencií), Mo Williams 13, štvrtiny: 17:21, 16:31, 24:23, 29:26, 16 625 divákov

Sacramento – Miami 102:115

Najviac bodov: T. Evans 30, Greene 21, Casspi 14 – Wade 34 (10 asistencií), Q. Richardson a Beasley po 20, štvrtiny: 25:30, 19:29, 33:29, 25:27, 13 186 divákov