Lana Del Rey po druhý raz dobyla UK Chart

Americká speváčka Lana Del Rey
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Americká speváčka Lana Del Rey debutuje so svojou novou štúdiovkou Ultraviolence (2014) na prvej priečke britského albumového rebríčka. Z jej tretieho albumu sa predalo takmer dvojnásobne viac kópií než z nahrávky The Hunting Party od kapely Linkin Park, ktorá je na druhom mieste.

Pre 27-ročnú rodáčku z New Yorku je to druhý album na vrchole UK Chartu, predtým sa jej podarilo dobyť tento rebríček so štúdiovkou Born To Die (2012). Tá bola jedným z piatich najpredávanejších albumov roka 2012 vo Veľkej Británii.

Video: Lana Del Rey – Video Games

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej spomínanej druhej štúdiovky Born To Die, ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky – Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013). Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy.

Video: Lana Del Rey – Shades Of Cool

Informácie pochádzajú z webstránky www.officialcharts.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lana Del Rey