Latvala prešiel fotografa, nesmie ísť nasledujúcu rely

Jari Matti Latvala
Jari Matti Latvala Foto: SITA/AP

GAP 25. januára (WebNoviny.sk) – Účastník seriálu majstrovstiev sveta v rely Jari-Matti Latvala nebude môcť štartovať na nasledujúcich pretekoch na švédskych cestách. Tridsaťročný fínsky jazdec počas uplynulej Rely Monte Carlo zrazil v sobotňajšej 11. rýchlostnej skúške fotografa.

Pilot na automobile Volkswagen Polo-R vošiel do jamy a následne sa v nízkej rýchlosti dostal medzi divákov. Fotograf sa pokúšal pozbierať si výbavu zo zeme, keď ho zrazu nabral Latvala na kapotu. Jazdec pokračoval ďalej, podľa svojej výpovede si nič nevšimol.

„Moju viditeľnosť zhoršovala hustá para z motora a bahno, ktoré vystreklo z priekopy,“ uviedol Latvala. „Z dostupných záberov je ťažko uveriteľné, že vodič a spolujazdec nezaregistrovali, že narazili do diváka. Telo muselo byť vidno celkom jasne na kapote a pravej hornej časti čelného skla,“ píše sa v stanovisku stewardov. Latvala k dištancu dostal navyše aj pokutu 3800 libier. Fotograf neutrpel žiadne zranenia. Informácie pochádzajú z portálov Motorsport a BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jari-Matti Latvala