Le Pen si vo švajčiarskej banke ukryl milióny eur

Nacionalistický líder Jean Marie Le Pen. Foto: SITA/ AP

PARÍŽ 28. apríla (WEBNOVINY) – Zakladateľ francúzskej krajne pravicovej strany Národný front Jean-Marie Le Pen si na tajný účet vo švajčiarskej banke uložil viac ako dva milióny eur, pričom fond spravoval jeho komorník. Informovali o tom v pondelok francúzske médiá odvolávajúce sa na zdroje z prostredia orgánu na boj proti praniu špinavých peňazí.

Majetok v podobe peňazí, zlatých tehál či mincí mal uložený v banke HSBC do roku 2014. Následne ho previedol na Bahamy na účet švajčiarskej banky CBH. Europoslanca vyšetrujú od roku 2013 pre zatajované prostriedky v hodnote viac ako milión eur, uvádza portál britského denníka Guardian.

Le Pen pred dvoma týždňami oznámil, že po medializovanej roztržke s dcérou Marine ako šéfkou FN nemá záujem o stranícku kandidatúru v decembrových regionálnych voľbách. Príčinou sporu boli Le Penove výroky, v ktorých opätovne označil nacistické plynové komory len za „historický detail“. Le Penová sa chce v roku 2017 opäť uchádzať o prezidentský post, a preto sa dištancuje od extrémistických názorov svojho otca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jean-Marie Le Pen
Firmy a inštitúcie HSBC banka