Legendárny Hašek sa stal novým členom Siene slávy IIHF

Dominik hasek
Dominik Hašek Foto: SITA/AP

ZÜRICH 18. decembra (WEBNOVINY) – Výberová komisia Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) zvolila siedmich nových „obyvateľov“ panteónu legiend, budú medzi nimi aj bývalí českí reprezentanti Dominik Hašek a Robert Reichel. Spoločne s nimi sa uvedenia do Siene slávy v hráčskej kategórii dočkajú aj niekdajší kanadský obranca Scott Niedermayer a Švédka Maria Roothová.

Popri tejto štvorici ocenia aj Kanaďanku Fran Riderovú, ktorá sa zaslúžila o zvýšenie prestíže ženského hokeja. Cenu Paula Loicqa za zásluhu o medzinárodný hokej získa Monique Scheierová-Schneiderová z Luxemburska. Novinkou bude Trofej Richarda „Bibi“ Torrianiho pre hokejistu z krajiny mimo svetovej špičky. Jej prvým držiteľom sa stane Talian Lucio Topatigh.

„Sme nesmierne hrdí na nových členov. Títo muži a ženy sa podieľali na formovaní našej hry. Odhodlanie a oddanosť im umožnili dlhodobo uspieť. Predstavujú podstatu myšlienky existencie Siene slávy,“ povedal prezident IIHF a šéf výberovej komisie René Fasel.

Vyššie uvedených laureátov uvedú do Siene slávy na ceremónii počas medailového víkendu na budúcoročných majstrovstvách sveta v Prahe. V tlačovom vyhlásení informovala samotná IIHF.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik HašekRené FaselScott Niedermayer