Legendárny seriál Bol raz jeden život vychádza ako komiks

1587976362.jpg
Foto: Reprofoto csfd.cz / France Regions 3 (FR3)

Francúzsky animovaný seriál Bol raz jeden život režiséra a scenáristu Alberta Barillé z konca 80. rokov minulého storočia vychádza dnes ako komiks. Prvú časť kultovej série do komiksovej podoby prepísal filmový režisér Jean-Charles Gaudin, o vizuálnu stránku knižky sa postaral známy francúzsky umelec Minte.

Do slovenčiny ju preložila redaktorka vydavateľského domu Albatros Media Slovakia Viktória Floreková. „Tak ako hádam každé dieťa, vrátane tých mojich, som ten seriál milovala. Zabavil ma a ešte aj veľa nového naučil. A na úvodnú pesničku (hudbu k seriálu vytvoril Michal Legrand, pozn. red.), asi nikto z nás nezabudne. Preto som po komikse s obľúbenými postavičkami a príbehmi siahla hneď, ako bol v ponuke,“ hovorí redaktorka.

Prvá knižka je o ľudskom srdci

Nadčasový seriál, ktorý bavil rovnako deti aj dospelých, lákavou a jednoduchou formou vysvetľuje inak zložité procesy v ľudskom tele. Prvá zo série kníh sa venuje ľudskému srdcu a opisuje, ako tento najdokonalejší stroj na svete funguje.

Spolu s hrdinami knihy sa čitatelia a čitateľky môžu poprechádzať riečiskom ciev, žíl a tepien, ktoré po tele rozvádzajú životodarnú tekutinu – krv. Zistia tiež, ako a prečo srdce bije a čo všetko ho môže ohrozovať. „Som rada, že komiks vydávame v slovenčine a že rodičia môžu vziať deťom seriál v knižnom vydaní kamkoľvek s nimi pôjdu,“ uzatvára Floreková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Albert BarilléJean-Charles GaudinMinteViktória Floreková