Lesné požiare v Kalifornii už dosiahli pobrežie, v Los Angeles stopli nakrúcanie seriálov

Kalifornia
Lesné požiare trápia východné pobrežie Spojených štátov. 6. december 2017 Foto: SITA/AP

SANTA PAULA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Lesné požiare v južnej Kalifornii, ktoré oblasť trápia od pondelka, už zničili približne 200 budov a z domovov vyhnali najmenej 150-tisíc ľudí.

V okrese San Bernardino oheň vyčíňajúci na približne 40 hektároch územia zranil dve osoby, pričom jedna z nich je vo vážnom stave. Úsilie hasičov zbrániť šíreniu požiaru komplikuje premenlivý vietor, oheň však zatiaľ v okrese nezničil žiadne domy ani podniky.

Pri meste Ventura v rovnomennom okrese požiar už dosiahol pobrežie. Ako informuje agentúra AP, oheň sa dostal cez diaľnicu 101 pri pláži Solimar, kde už úrady nariadili evakuáciu tamojších obyvateľov. Podľa zástupcov hasičského zboru silu ohňa zmenšuje nedostatok vegetácie.

V okrese Los Angeles zase pre oheň prerušili nakrúcanie viacerých televíznych projektov vrátane seriálu Westworld (2016) televízie HBO. Televízia v utorok prostredníctvom vyhlásenia informovala, že scény do druhej sezóny nakrúcali v oblasti medzi dvoma požiarmi, a preto sa producenti rozhodli z bezpečnostných dôvodov produkciu pozastaviť. Nakrúcanie znova začne, keď už to bude bezpečné, uvádza sa v stanovisku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom