Lev Poprad zakončil ruské turné víťazstvom v Moskve

Spartak Moskva - HC LEV

MOSKVA 11. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Lev Poprad zakončili svoje súčasné ruské turné víťazstvom 3:2 po samostatných nájazdoch na ľade Spartaka Moskva.

Podtatranci prerušili sériu troch duelov bez výhry a zo štvorzápasového turné si odvážajú celkovo tri body, keďže hneď na úvod prehrali po nájazdoch v Omsku. Najbližšie sa HC Lev predstaví po reprezentačnej prestávke v domácom prostredí v utorok 20. decembra proti Dinamu Riga.

Domáci Spartak začal podľa očakávania náporom, hráči sa chceli pred novým trénerom Andrejom Sidorenkom ukázať v čo najlepšom svetle. HC Lev hral pozorne v defenzíve, ktorú dobre dirigoval brankár Tomáš Duba.

Smerom dopredu mali Popradčania v úvodnej tretine problémy. V 23. min otvoril skóre duelu Ľudučin. Po góle sa tempo hry stupňovalo a vážnejšie príležitosti si vypracovali aj hostia. V 45. min vyrovnal Tomáš Netík.

Z nerozhodného stavu sa HC Lev tešil len štyri minúty, po skončení presilovky sa presadil Voronin. Popradčania sa snažili o vyrovnanie, napokon sa im to podarilo pri power-play 20 sekúnd pred záverom tretej tretiny zásluhou Juraja Mikúša. O víťazovi duelu rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých Duba zlikvidoval pokusy Olega Gubina a Romana Ľudušina. Proti Ivanovi Kasutinovi sa presadili Juraj Mikúš a Jiří Sekáč a HC Lev vybojoval na záver ruského turné ďalší bod.

Výsledok:

Spartak Moskva – HC Lev Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 23. Ľudučin (Bodrov, Voronin), 49. Voronin (Juňkov, Ľudučin) – 45. Netík (Kristek), 60. J. Mikúš (Kristek), rozhodujúci sam. nájazd J. Mikúš

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3200 divákov

Zostava HC Lev: Duba – Mezei, Hunkes, Sigalet, V. Mihálik, Klouček, Štrbák, Hellström – Bartečko, V. Nedorost, L. Nagy – Netík, J. Mikúš, Kristek – Rudolf Huna, Špirko, Š. Novotný – Fabricius, Lundberg, Sekáč

.

Levpoprad

Výsledky nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Spartak Moska – HC Lev Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1) – Juraj Mikúš (Poprad) raz skóroval v riadnom hracom čase a premenil rozhodujúci nájazd

Jugra Chanty-Mansijsk – Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájazdoch (3:1, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0) – Peter Podhradský (Dinamo) 2+0

Amur Chabarovsk – Barys Astana 7:1 (2:0, 1:0, 4:1) – Ján Lašák (Chabarovsk) sedel iba na lavičke náhradníkov

Avangard Omsk – Traktor Čeľabinsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

Metallurg Magnitogorsk – Avtomobilist Jekaterinburg 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Severstaľ Čerepovec – Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Atlant Mytišči – CSKA Moskva 3:2 (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

SKA Petrohrad – Neftechimik Nižněkamsk 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Dinamo Riga – Viťaz Čechov 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)