Líbya odmietla intervenciu na pomoc v boji proti terorizmu

Libya
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

Paríž 5. júna (WebNoviny.sk) – Líbya nie je naklonená vojenskej intervencii na pomoc v boji proti terorizmu, uviedol predseda líbyjskej vlády národnej jednoty Fájiz Sarrádž v nedeľu zverejnenom rozhovore pre francúzsky denník Le Journal du Dimanche.

„Je pravda, že potrebujeme pomoc od medzinárodného spoločenstva v našej vojne proti terorizmu, a je pravda, že sme ju už dostali. Ale nehovoríme o medzinárodnej intervencii… To je proti našim princípom. To je dôvod, prečo sa chceme tomu vyhnúť,“ povedal Sarrádž v rozhovore, z ktorého citovala agentúra DPA.

Hoci sa Sarrádž, ktorého vládu podporuje OSN, vyjadril proti zahraničnej pozemnej či leteckej intervencii, privítal by medzinárodnú pomoc vo forme spravodajských informácií či družicových snímok.

Okrem toho sa vyjadril aj k téme migrantov. Povedal, že Líbya sa nemôže stať tranzitnou krajinou pre migrantov a nebude prijímať migrantov vrátených z Európy. „Mali by sa vrátiť do krajiny svojho pôvodu. Máme iný názor na túto tému ako Európa,“ dodal Sarrádž.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom