Liptov má nového knižného sprievodcu, bude inšpiráciou pre pobyt v regióne

Liptov, liptovska mara
Foto: ilustračné, Getty images

Liptovský región má nového knižného turistického sprievodcu. S finančnou podporou ministerstva dopravy a výstavby pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov 240-stranovú publikáciu s tipmi na výlety, víkendovú turistiku či dlhšie dovolenky. Informovala o tom manažérka liptovskej OOCR Katarína Šarafínová.

Sprievodca má byť inšpiráciou tým, ktorí preferujú pešiu turistiku a cykloturistiku v prírode, ako aj tým, ktorí obľubujú výlety k termálnej vode či prechádzky za kultúrno-historickými pamiatkami. Liptov má naozaj čo ponúknuť a svojou jedinečnosťou bez pochýb vyniká dokonca aj v porovnaní s inými európskymi regiónmi,“ povedal autor knižnej novinky Daniel Kollár.

Knižný turistický sprievodca je členený na tri oblasti nachádzajúce sa na území Liptova – Liptovský Mikuláš a stredný Liptov, Ružomberok a dolný Liptov, Liptovský Hrádok a horný Liptov. „Súčasťou knihy sú kapitoly o histórii, kultúre, tipy na tematické prechádzky aj praktické informácie, kde sa oplatí zájsť. Dovolenkári v ňom nájdu viac ako 500 fotografií, máp, obrazov a ilustrácií,“ doplnila riaditeľka OOCR Region Liptov Darina Bartková.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Daniel KollárDarina BartkováKatarína Šarafínová