Liverpool si uctil svojich synov, The Beatles majú sochy

The Beatles
Súsošie The Beatles v Liverpoole. Foto: SITA/AP

Liverpool 5. decembra (WebNoviny.sk) – Julia Bairdová, nevlastná sestra Johna Lennona, odhalila v piatok v centre Liverpoolu, na brehu rieky Mersey, nový impozantný pamätník kultovej formácie z tohto mesta – skupine The Beatles.

Podľa jej slov vznikol pamätník, aby pripomínal najlepšiu skupinu sveta, ktorá sa na cestu za celosvetovou slávou vydala zo scény miestneho Cavern Clubu.

Sochár Andy Edwards znázornil Johna Lennona, Paula McCartneyho, Georgea Harrisona a Ringa Starra pri rozhovore počas prechádzky. Súsošie s celkovou hmotnosťou 1,2 tony predstavuje kvarteto v nadživotnej veľkosti v oblekoch s kravatami a kabátoch. Ide o dar Cavern Clubu mestu, kde Beatles naposledy koncertovali práve pred polstoročím – 5. decembra 1965.

„Štyria najslávnejší synovia Liverpoolu zohrali kľúčovú úlohu v tom, že sem pritiahli ľudí. Sme hrdí na to, že sme mohli financovať tento projekt v mene fanúšikov žijúcich vo všetkých končinách planéty,“ zdôraznil pri tejto príležitosti šéf Cavern Clubu Bill Heckle.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom