Liverpool vypadol, finále Atlético proti Fulhamu

Bez názvu

LIVERPOOL 29. apríla (WEBNOVINY) – Vo finále Európskej ligy UEFA 2009/2010 sa strenú FC Fulham a Atlético Madrid. Rozhodli o tom štvrtkové odvetné semifinálové stretnutia, v ktorých londýnsky Fulham zdolal SV Hamburg 2:1 a „The Reds“ zvíťazili nad Atléticom Madrid rovnakým výsledkom 2:1, ale po predĺžení, no ani to im nestačilo na účasť vo finále.

Na Anfield Road dobehli zverenci trénera Rafaela Beníteza jednogólové manko z prvého duelu, v ktorom prehrali 0:1, keď gól strelil taliansky legionár Alberto Aquilani tesne pred koncom prvého polčasu. V predĺžení najprv na 2:0 upravil Izraelčan Yossi Benayoun, ale postupový gól na konečných 2:1 zaznamenal kanonier Diego Forlán. V odvete nenastúpil zranený slovenský stopér Martin Škrtel, ktorý sa zotavuje so zlomeniny tretej metatarzálnej kostičky v pravom priehlavku. Na Anfield Road sa nepredstavil ani domáci miláčik zdravotne indisponovaný španielsky útočník Fernando Torres. Atlético síce nenadviazalo na svoju vynikajúcu bilanciu z ostaných dvoch duelov na ihriskách súperov, keď dokázalo skórovať až šesťkrát, ale aj jediný presný zásah stačil Madridčanom na postup do vytúženého finále.

Súperom Atlética Madrid vo finálovom súboji bude FC Fulham, ktorý nadviazal na svoju vynikajúcu bilanciu z vyraďovacej fázy EL UEFA 2009/2010. Fulham získal vo vyraďovacej fáze tejto súťaže ďalší cenný skalp, keď tento rok poslal predčasne mimo hru taliansky veľkoklub Juventus Turín či nemeckého majstra VfL Wolfsburg, zásluhou gólov Simona Daviesa a maďarského reprezentanta Zoltána Geru. Skóre duelu otváral krásnou strelou z priameho kopu chorvátsky legionár Mladen Petrič. Novému koučovi Hamburgu Ricardovi Monizovi teda nevyšla premiéra na lavičke nemeckého tímu. Moniz nahradil vo funkcii Bruna Labbadiu, ktorého odvolalo vedenie klubu po víkendovej zahanbujúcej prehre 1:5 s Hoffenheimom.

Rozhodujúci zápas EL UEFA 2009/2010 sa uskutoční v stredu 12. mája práve v hamburskej HSH Nordbank Arene.

FC Liverpool (Angl.) – Atlético Madrid (Šp.) 2:1 po predĺžení (1:0, 1:0) – prvý zápas 0:1, do finále postúpil Madrid

Góly: 44. Aquilani, 95. Benayoun – 102. Forlan, ŽK: Gerrard, Aquilani, Carragher – Assuncao, Valera, Forlan, Dominguez. Rozhodca: Hauge (Nór.), 42.040 divákov.

Liverpool 1 – 0 Atletico Madrid [matchhighlight.com]Uploaded by nongcream7. – Check out more sports and extreme sports videos.

FC Fulham (Angl.) – Hamburg SV (Nem.) 2:1 (0:1) – prvý zápas 0:0, do finále postúpil Fulham

Góly: 69. S. Davies, 76. Gera – 22. Petrič, ŽK: 65. Hangeland, 90.+ C. Dempsey – 62. J. Boateng, 90.+ Rost, rozhodoval: Cakyr (Tur.)

Fulham vs Hamburg 2-1Uploaded by RNorbi72. – More professional, college and classic sports videos.