Ľubomír Višňovský bol najvyťaženejším hokejistom zápasu

Jaroslav halak

ANAHEIM 17. októbra (WEBNOVINY) – V jedinom nedeľňajšom zápase v zámorskej hokejovej NHL zvíťazili hráči Anaheimu na vlastnom klzisku nad St. Louis 4:2.

O triumf „káčerov“ sa postaral predovšetkým krídelník Bobby Ryan, ktorý strelil dva góly a na ďalší prihral.

Slovenský obranca Ľubomír Višňovský odohral za domácich takmer 25 minút, bol najvyťaženejším hokejistom večera a napriek tomu, že nebodoval, po zápase ho vyhlásili za jeho tretiu hviezdu.

V bránke St. Louis odchytal celý duel Jaroslav Halák, ktorý kryl 19 striel a mal úspešnosť zákrokov na úrovni 82,6 %.

Ducks zabrali predovšetkým v tretej tretine, v ktorej dali tri góly a rozhodli o svojej výhre. Víťazný presný zásah si pripísal Corey Perry, ktorý sa v nedeľu s fanúšikmi podelil aj o radosť z minulosezónnej Hartovej trofeje pre najužitočnejšieho hráča súťaže.

Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrých 40 minút. Potom prišla tretia tretina, prežili sme oslabenie, ale inkasovali sme po šťastnom odraze puku od ich hráča. Zobrali to do svojich rúk a dali ďalšie dva góly. Začali sme hrať, ale bolo už neskoro. Musíme sa z toho poučiť,“ povedal Halák, ktorý v prvých štyroch stretnutiach sezóny inkasoval 12 gólov a zaznamenal len jedno víťazstvo.

Výsledok jediného nedeľňajšieho duelu v zámorskej hokejovej NHL:

Anaheim – St. Louis 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) – Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý duel s 82,6-percentnou úspešnosťou zákrokov

Góly: 3. Ryan (Beauchemin, Sbisa), 42. Beauchemin (Ryan, Sbisa), 44. Perry (Selänne, Getzlaf), 47. Ryan (Getzlaf, Brookbank) – 26. P. Berglund (Pietrangelo, Huskins), 50. Steen (Arnott, Jackman)