Ľubovnianci petíciou žiadajú ministra o opravy ciest

Výtlky
Foto: SITA

POPRAD 16. februára (WEBNOVINY) – Minulý týždeň sa v okresoch Kežmarok, Stará Ľubovňa a Bardejov začala petičná akcia za odstránenie havarijného stavu ciest I. triedy v týchto regiónoch.

Petíciou sa obracajú jej iniciátori na podpredsedu vlády a ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Figeľa, aby „promptne reagoval na odstránení havarijného stavu ciest I/77 a I/68 v okresoch Kežmarok, Stará Ľubovňa a Bardejov„. „Do petície sme zahrnuli cestu od Spišskej Belej až do Bardejova, ale v zlom stave je aj cesta medzi Kežmarkom a Spišskou Belou,“ uviedol pre SITA Michal Šipoš zo Starej Ľubovne, ktorý je členom petičného výboru.

Presné úseky ciest sú uvedené na petičnom hárku. Menované cestné úseky sú podľa Šipoša životu nebezpečné a ohrozujú bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky. „Zlé cesty poškodzujú aj dobré renomé oblastí cestovného ruchu a negatívne vplývajú na pokles turizmu v regióne,“ myslí si Šipoš.

Podľa neho je petičná akcia asi poslednou možnosťou, ako upozorniť na katastrofálnu situáciu ciest I. triedy v regióne. Doterajšie sľuby rôznych ministrov a dokonca aj vlády o vyčlenení peňazí na opravu ciest v regióne zostali podľa Šipoša len sľubmi. „Ak by sa tu niečo opravovalo, určite by sme si to všimli,“ povedal Šipoš. Spoluorganizátorom petičnej akcie je aj Občianske združenie Naša Ľubovňa zo Starej Ľubovne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR