Lucia Žitňanská počíta v tíme aj s Pavlom Frešom

Mikulas dzurinda
Zľava: Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurida a podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Kandidátka na predsedníčku SDKÚ-DS Lucia Žitňanská sa chce v prípade zvolenia do najvyššej straníckej funkcie opierať o podstatnú časť poslaneckého klubu.

„Vždy som bola a som tímový hráč. Budem sa opierať o podstatnú časť poslaneckého klubu,“ povedala, pričom spomenula meno predsedu poslaneckého klubu Ľudovíta Kaníka, Ivana Štefanca a Miroslava Beblavého.

„Potrebujeme do tímu aj ľudí z regiónov, ktorí sú v poslaneckom klube,“ dodala s tým, že stále do tímu ráta aj s jej protikandidátom Pavlom Frešom.

„Počítam s Frešom. Mali sme dobré diskusie. Rozprávali sme sa, aké by mal portfólio, aby skĺbil povinnosti poslanca NR SR a župana, pretože SDKÚ chce obhájiť túto pozíciu,“ dodala.

Žitňanská chce mať z SDKÚ slušnú a otvorenú stranu

Zitnanska
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Lucia Žitňanská chce, aby strana bola modernou, slušnou a otvorenou.Žitňanská chce dosiahnuť, aby SDKÚ-DS dala voličom novú ponuku na riešenie ich oprávnených nárokov a požiadaviek.

SDKÚ-DS sa podľa novej ponuky voličom, ktorú v utorok na tlačovej besede predložila novinárom, nikdy nezmieri so stagnáciou Slovenska.

Bude teda hľadať a ponúkať riešenia, ktoré krajinu posúvajú dopredu. Bude odpovedať na oprávnený nárok ľudí na lepší život.

SDKÚ-DS bude podľa kandidátky na najvyšší stranícky post robiť ráznu ale vecnú politiku.

Nezníži sa k agresivite, ktorá ponižuje súperov, alebo ktorá si vyberá skupiny obyvateľov a sociálne vrstvy ako terče závisti, či hnevu.

Video: Lucia Žitňanská: Vždy som bola a som tímový hráč

Verejnosť nebudú obťažovať vnútornými spormi

Základom dôvery medzi stranou a voličmi bude schopnosť odpovedať na prípadné pochybnosti o jej fungovaní či správaní sa jej predstaviteľov a ochota prijať okamžitú nápravu.

Dzurinda
Foto: SITA/Marián Peiger

„Nebudeme obťažovať verejnosť vnútornými spormi, ale budeme sa snažiť ich pokojne riešiť vo vnútri strany,“ uvádza v novej ponuke voličom Žitňanská.

Podpredsedníčka strany tiež sľubuje, že SDKÚ-DS bude stranou, ktorá rozumie normálnym ľuďom a pomáha im v ich každodennom živote.

„Už nikdy nesmieme zabudnúť, že reformy nie sú ciele politiky, ale nástroje, ktoré pomáhajú zlepšovať život ľudí. Nenecháme sa však zlákať povrchnou politikou, ktorá si schopnosť počúvať voličov a zrozumiteľnosť komunikácie zamieňa s prázdnou rétorikou a gestami,“ avizuje Žitňanská.

Nová ponuka SDKÚ-DS vychádza najmä z oprávnených nárokov voličov. Prvým z nich je maximálne zhodnotenie práce a úspor. Ľudia majú podľa Žitňanskej nárok na čo najlepšie podmienky, v ktorých si jednotlivci a rodiny dokážu zabezpečiť vlastný život.

Cieľom strany je normálne fungujúci štát

SDKÚ-DS chce brániť zbytočnému zvyšovaniu cien v dôsledku zlých pravidiel pre veľké monopolné firmy a finančné inštitúcie.

Dochodca
Foto: SITA/AP

Každý človek, ktorý platí dane, má právo podľa Žitňanskej na normálne fungujúce a jasne definované služby, dostupné a ústretové úrady, kvalitné nemocnice a školy.

„Normálne fungujúci štát bude cieľom všetkých riešení, ktoré SDKÚ-DS ponúkne a bude sa opierať o praktické skúsenosti ľudí a ich požiadavky,“ napísala v novej ponuke voličom kandidátka na predsedu SDKÚ-DS.

Strana bude tiež pomáhať ľuďom v dôležitých životných situáciách a chystať im lepšie podmienky, aby ich zvládli.

Okrem Žitňanskej na funkciu predsedu SDKÚ-DS kandidujú Pavol Frešo a Viliam Novotný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia ŽitňanskáPavol Frešo
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana