Ľudia v Bratislavskom kraji vyberú v komunálnych voľbách 89 starostov a primátorov

Voľby
Foto: ilustračné, SITA/Ján Viazanička.

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Ľudia v Bratislavskom samosprávnom kraji si v sobotu budú voliť 89 starostov a primátorov a 942 poslancov.

Primátora si budú okrem hlavného mesta Bratislavy voliť aj v okresných mestách Malacky, Senec a Pezinok, ako aj v mestách Modra, Stupava a Svätý Jur. Okrem primátorov miest a starostov obcí si voliči budú vyberať svojich zástupcov aj do mestských a miestnych zastupiteľstiev.

Desať mien sa uchádza o kreslo primátora

O post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy sa uchádza desať kandidátov, z toho je jedna žena. Primátorom Bratislavy tak chcú byť súčasný primátor Ivo Nesrovnal (nezávislý), starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva s podporou OĽANO, SaS, KDH, SME RODINA – Boris Kollár, NOVA, OKS a Zmena zdola, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková (nezávislá), bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika (nezávislý), politik a predseda mimoparlamentnej politickej strany NAJ – Nezávislosť a Jednota Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada (nezávislý), architekt Matúš Vallo s podporou Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, ďalej organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík (nezávislý), Andrej Trnovec za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku a Roman Ruhig za Slovenskú národnú jednotu – stranu vlastencov.

Uchádzajú sa o znovuzvolenie

V Malackách chcú byť primátorom dvaja kandidáti a to súčasný primátor mesta Juraj Říha a Marian Novota, obaja kandidujú ako nezávislí. Pôvodne chceli byť primátorom Malaciek traja kandidáti, ale Kandidát Národnej koalície Ladislav Dubán sa vzdal svojej kandidatúry.

V Pezinku podalo kandidačné listiny na post primátora päť kandidátov a to Igor Hianik, ktorý kandiduje s podporou strany Sloboda a Solidarita (SaS), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), hnutia Progresívne Slovensko (PS) a strany SPOLU – občianska demokracia, súčasný primátor mesta Oliver Solga (nezávislý), manažér Jozef Chynoranský (nezávislý), ekonóm Richard Oravec (nezávislý) a Kvetoslava Štrbová (nezávislá).

V Senci chcú byť primátormi mesta traja kandidáti, a to súčasný zástupca primátora Dušan Badinský (nezávislý), podnikateľ Rudolf Bittner (nezávislý) a manažérka Mária Hudáková (nezávislá).

Tohtoročné komunálne voľby sa začínajú v sobotu 10. novembra o 7:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIveta PlšekováIvo NesrovnalJán MrvaMatúš ValloVáclav MikaViktor Béreš