Luis Suárez opäť hrdinom, Liverpool je novým lídrom

Luis Suárez

LIVERPOOL 21. decembra (WEBNOVINY) – Anglická futbalová Premier League má po úvodnom zápase sobotňajšieho programu 17. kola nového lídra. Na prvú priečku sa dostali hráči FC Liverpool, ktorí v domácom stretnutí zvíťazili nad futbalistami Cardiffu City 3:1. Za domácich odohral celý duel slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, ktorý v 41. min dostal žltú kartu.

„The Reds“ rozhodli o výsledku v prvom polčase, v ktorom strelili súperovi tri góly. Dvakrát skóroval uruguajský kanonier Luis Suárez, jeden presný zásah pridal jamajský krídelník Raheem Sterling. Za hostí skorigoval v 58. min Jordon Mutch. Dvadsaťšesťročný Uruguajčan Suárez sa najlepším spôsobom odvďačil vedeniu klubu, s ktorým v piatok predĺžil zmluvu. „Sústredil som sa na zápas. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre,“ cituje Suáreza britský spravodajský portál BBC.com.

Suárez má na konte v aktuálnej sezóne 19 ligových gólov a je na čele poradia kanonierov, 10-krát skóroval v posledných štyroch dueloch, v ktorých Liverpool získal plný počet bodov (12) a má z nich impozantné skóre 17:3. Liverpool z ostatných 15 domácich ligových stretnutí prehral iba raz, 21. septembra nestačil na FC Southampton (0:1). „Je priskoro hovoriť, že môžeme získať titul. Musíme na sebe naďalej pracovať. Doma sme však mimoriadne silní,“ uviedol L. Suárez.

FC Liverpool, ktorý má po výhre nad Cardiffom na svojom konte 36 bodov, bude figurovať na prvej priečke Premier League minimálne do pondelka 23. decembra. V tento deň je od 21.00 h SEČ na programe šláger 17. kola medzi londýnskymi klubmi Arsenalom a FC Chelsea, ktorým patrí v tabuľkovom poradí druhé, resp. tretie miesto. „Kanonieri“ získali v doterajšom priebehu súťaže 35 bodov, hráči Chelsea majú o dva body menej.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

FC Liverpool – Cardiff City 3:1 (3:0)

Góly: 25. a 45. L. Suárez, 42. Sterling – 58. Mutch

Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý duel a v 41. minúte dostal žltú kartu.

Crystal Palace – Newcastle 0:3 (0:2)

Góly: 25. Cabaye, 39. Delaney (vlastný gól), 86. Ben Arfa

Fulham – Manchester City 2:4 (0:2)

Góly: 50. Richardson, 69. Kompany (vlastný gól) – 23. Y. Touré, 43. Kompany, 78. Navas, 83. Milner

Manchester United – West Ham 3:1 (2:0)

Góly: 26. Wellbeck, 36. Januzaj, 72. A. Young – 81. C. Cole

Stoke City – Aston Villa 2:1 (0:0)

Góly: 51. Adam, 70. Crouch – 66. L. Kozák

Sunderland – Norwich City 0:0

ČK: 90.+ W. Brown (Sunderland)

West Bromwich – Hull City 1:1 (0:1)

Góly: 87. Vydra – 28. Livermore