Lukáš Kimlička nakupuje darčeky na poslednú chvíľu

Dušana Lukáčová
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) – Všestranná stálica na slovenskej módnej scéne Lukáš Kimlička trávi Vianoce v kruhu svojich najbližších v tradičnej sviatočnej atmosfére.

„Teším sa domov k rodičom, pretože tam chodím veľmi málo, tak sa teším, že budeme zase pokope,“ prezradil v rozhovore pre agentúru SITA rodák zo Starej Turej.

Na štedrovečernom stole u Kimličkovcov nechýbajú klasické vianočné dobroty ako kapustnica a kapor so šalátom.

„Vždy sa celá rodina navečeriame a ideme rozbaľovať darčeky,“ uviedol známy dizajnér, ktorý si zo všetkého najviac spravidla pochutná na šaláte. „Ja milujem šalát. Celý rok ho nejem a ten mi chutí najviac, takže sa vždy teším domov a ani zákusky ma nezaujímajú. Sadnem si pred televízor, naberiem si šalát a jem iba to,“ priznáva stylista, ktorému okrem jedla nesmú na Vianoce chýbať tradičné vianočné rozprávky.

Lukáš Kimlička je známy svojimi prepracovanými dizajnmi, krásnymi módnymi fotografiami či veľkou dávkou glamouru, ktorý možno nájsť v jeho výtvoroch. Nedávno jeho módny rukopis dostal aj vysávač v jeho domácnosti, preto by sa dalo očakávať, že Kimličkov vianočný stromček bude tiež vynikať originalitou. Známy návrhár však počas Vianoc stavia na tradície a klasickú výzdobu.

„Žiadne dizajnové Vianoce. Klasika – v poslednej dobe máme už umelý stromček a celý je ladený zlato-červeno, čo sú pre mňa vianočné farby. Ja neuznávam také tyrkysové, čierne a iné, ale mám rád klasiku,“ hovorí Kimlička.

Obrazom: Lukáš Kimlička na Bratislavských módnych dňoch

Predvianočnému stresu sa mladý dizajnér podľa vlastných slov vyhýba kupovaním darčekov v poslednej minúte. „Vždycky darčeky zháňam na poslednú chvíľu. Bude to 23. alebo ešte 24., takže taká improvizácia. Ja viem, čo každého poteší a snažím sa vybrať taký darček, ktorý viem, že im spraví radosť,“ tvrdí Kimlička a o nakupovaní v hodine dvanástej dodáva: „To mám overené, to funguje. Už nemám na výber a musím vybrať to čo je.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lukáš Kimlička