Lacko
Lukáš Lacko Foto: SITA/Marián Peiger

Lukáš Lacko (SR) – Jan Hájek (ČR) 7:6 (4), 6:2 za 82 minút

Na Lacka čaká Nemec Berrer

V piatkovom štvrťfinále Lacko vyzve nemeckého ľaváka Michaela Berrera (106.), ktorému sa pokúsi revanšovať za miestnu semifinálovú prehru spred troch rokov. Celkovo má proti 31-ročnému víťazovi tohto podujatia zo sezóny 2009 skóre 0:3. Nemec je teraz sedmičkou „pavúka“.

Niekdajší 60. hráč rebríčka Lacko (teraz 133. post) hrá na tomto podujatí už ôsmy raz. V prvých piatich prípadoch sa lúčil hneď v 1. kole, predvlani sa musel zmieriť so spomenutou prehrou s Berrerom, minulý rok medzi najlepšími šestnástimi podľahol rakúskemu veteránovi Stefanovi Koubekovi, neskoršiemu finalistovi.

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) – Domáci tenista Lukáš Lacko zvíťazil vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na medzinárodných otvorených majstrovstvách SR pod názvom ATP Challenger Tour Slovak Open v Bratislave (14. – 20. novembra, dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v NTC) nad takisto nenasadeným Čechom Janom Hájkom, 141. v renkingu, za 82 minút 7:6 (4), 6:2.

Lacko, ktorý niekoľko týždňov staronovo spolupracuje s koučom Matejom Liptákom, už má istotu 20 bodov do hodnotenia a šeku na 2480 eur. Práve po boku Hájka sa vo štvrtok ešte predstaví vo štvrťfinále štvorhry.

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko si postup zaslúžil za komplexnejší, energickejší a tvorivejší prejav. S výnimkou úvodného gemu, kde z náskoku 40:15 ešte pustil súpera k dvom brejkbalom (najprv si pomohol esom a potom sa presadil bekhendom popri čiare), pôsobil neochvejne pri vlastnom podaní.

Sám mal brejkbal a zároveň setbal v desiatom geme, ale inkasoval bod priamo z podania. V dvanástej hre viedol 30:0, napokon však musel ísť do tajbrejku. V „lotérii“ sa naplno ukázalo, že Lacko je aktívnejším a zároveň úderovo istejším aktérom v Sibamac aréne. Odskočil na 4:0, a hoci potom aj vinou dvojchyby pustil 28-ročného Čecha na 2:4, čoskoro viedol upokujúco 6:2. Manžel víťazky Slovak Open 2000 Daniely Bedáňovej Hájek zariskoval return a pridal eso, ale potom nemal na forhendový útok z Lackovej rakety.

V druhom sete Lacko unikol brejkom na 2:1 a po zvládnutí zložitej situácie pri sieti dokonca mal náskok 4:1, V tejto fáze akoby mu trošku ochabla koncentrácia a bývalý 71. hráč hodnotenia Hájek sa dostal na 3:4, stále však s mankom brejku. Navyše, v siedmom geme si Čech znova neudržal podanie. Lacko vyrovnal v bilancii zo vzájomných zápasov na 2:2, predchádzajúce tri súboje boli bez výnimky trojsetové.

„Bol to úplne iný herný štýl ako s Kubotom v prvom kole. Proti Hájkovi treba byť pred každým úderom v ideálnom postavení, čo sa mi počas prvého setu príliš nedarilo, bol som akýsi tuhší. On mal dobrú dĺžku úderov, hral mi to k čiaram. Už v tajbrejku som si však zlepšil pohyb, hral som precíznejšie a súper to v behu už len skracoval či kazil,“ uviedol Lukáš Lacko a pred duelom s Berrerom povedal: „Vo štvrťfinále už nie sú ľahké stretnutia. Čaká má ťažký zápas so skúseným hráčom. Pokúsim sa čo najlepšie pripraviť.“