Maďariča zaujímajú pravé dôvody odchodu šéfov spravodajstva RTVS, netrúfa si hodnotiť Rezníka

Marek Maďarič
Exminister kultúry SR Marek Maďarič. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Ministra kultúry Mareka Maďariča zaujímajú pravé dôvody odchodu dvoch kľúčových šéfov verejnoprávneho spravodajstva. Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) totiž v pondelok 5. februára oznámil, že ku koncu februára odchádzajú dohodou riaditeľ spravodajstva a publicistiky RTVS Juraj Rybanský a šéf televízneho spravodajstva a publicistiky Boris Chmel.

„Z toho, že odchádzajú šéfovia spravodajstva, z toho som bol teda veľmi prekvapený,“ uviedol Maďarič pre novinárov počas dnešného rokovania vlády. Ako dodal, „mňa by zaujímali pravé dôvody, pre ktoré odchádzajú“.

Na doplňujúcu novinársku otázku, či pochybuje o oficiálne komunikovaných dôvodoch ich odchodu, odpovedal otázkou: „Kto o tom nepochybuje?“ Fungovanie RTVS pod vedením Jaroslava Rezníka minister kultúry hodnotiť nechcel. „Je krátko ešte riaditeľ, na celkové hlbšie hodnotenie si netrúfam,“ konštatoval.

Zdravotné a súkromné dôvody

RTVS tlačovou správou v pondelok podvečer oznámil, že sa dohodli na ukončení spolupráce dohodou s riaditeľom sekcie spravodajstva a publicistiky Jurajom Rybanským a vedúcim odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Borisom Chmelom k 28. februáru.

S Rybanským zo zdravotných dôvodov a s Chmelom zo súkromných dôvodov. „Mrzí ma to, že z RTVS odchádzam tak skoro, ale zdravie mám iba jedno,“ citovala tlačová správa Rybanského. RTVS v nej dodal, že „intenzívne pracuje na kontinuálnom zabezpečení vedenia televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky v ďalšom období“.

Do funkcie s príchodom Rezníka

Obaja odchádzajúci šéfovia spravodajstva a publicistiky prišli do rádiotelevízie krátko po nástupe Jaroslava Rezníka do funkcie generálneho riaditeľa začiatkom augusta minulého roka. Rybanský nahradil na poste riaditeľa spravodajstva a publicistiky 15. septembra 2017 Lukáša Dika.

Chmel sa stal vedúcim odboru 23. septembra 2017 a nahradil Juraja Fellegiho. Okrem nich sa nástupom Rezníkovho manažmentu v RTVS zmenilo aj vedenie rozhlasovej časti spravodajstva. Novou vedúcou odboru rozhlasového spravodajstva je od 1. októbra 2017 Petra Stano Maťašovská. Táto pozícia nebola dovtedy úplne obsadená, povereným vedúcim odboru rozhlasového spravodajstva bol Ján Balaščak.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav RezníkPetra Stano Maťašovská
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska