Madonnu si počas Super Bowlu pozrelo 114 miliónov divákov

Bez názvu
Madonna počas vystúpenia na 46. Super Bowl v americkom futbale medzi New England Patriots a New York Giants 5. februára 2012. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Nedeľňajší 46. Super Bowl v americkom futbale medzi New England Patriots a New York Giants si v USA nenechalo ujsť 111,3 milióna televíznych divákov, čo je nový rekord tradične najsledovanejšieho športového podujatia v krajine.

Doteraz rekordné vlaňajšie finále play-off NFL Green Bay Packers – Pittsburgh Steelers pritiahlo o 300-tisíc divákov menej. Porovnanie priniesla agentúra Nielsen. Záujem televíznych divákov o Super Bowl rastie už siedmy rok. Tento ročník priniesol premiéru priameho internetového prenosu na NBCSports.com, objem počítačového publika bude známy v utorok.

Súboj oboch tímov vedených rozohrávačmi Eliom Manningom a Tomom Bradym však zatienila polčasová šou v podaní Madonny a jej hostí. Tá prilákala k obrazovkám až 114 miliónov divákov.

https://www.youtube.com/watch?v=ROkhklj0ZGs

Súčasťou jej vystúpenia bol aj kontroverzný moment, o ktorý sa postarala speváčka M.I.A. Tridsaťšesťročná Britka so srílanským pôvodom ukázala vztýčený prostredník a použila slovo začínajúce sa na f. NBC síce šou vysielala v priamom prenose, ale s niekoľkosekundovým oneskorením, aby prípadné kontroverzné okamihy mohla narýchlo zmazať. V prípade gesta M.I.A. to však televízia nestihla. NBC sa za to hneď v pondelok ospravedlnila.

M.I.A. sa predstavila počas polčasovej prestávky Super Bowlu spolu s rapperkou Nicki Minaj ako hostka speváčky Madonny.

Popová kráľovná na štadióne v Indianapolise predstavila svoje hity Vogue, Open Your Heart, Like A Prayer, Express Yourself, Music, no i čerstvú novinku Gimme All Your Luvin‘, v ktorej hosťuje práve dvojica M.I.A a Nicki Minaj.

Okrem nich sa v nedeľu po boku Madonny ukázali aj Cee Lo Green, dvojica LMFAO a množstvo tanečníkov. Polčasové vystúpenia na Super Bowle patria k mimoriadne prestížnym udalostiam. V posledných rokoch sa tejto pocty dostalo takým legendám ako Paul McCartney, Rolling Stones, U2, Prince alebo Bruce Springsteen.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bruce SpringsteenCee Lo GreenMadonnaNicki MinajPaul McCartney