Mafiána Diniča zabilo desať kíl trhaviny ukrytej v chodníku

Vraždu Diničovcov si objednal údajný šéf sýkoriek
Pri vražde Eduarda Diniča z roku 1998 použili jeho vrahovia osem až desať kilogramov trhaviny. Výbušninu dali pod chodník na bratislavských Zlatých Pieskoch, kam chodil na tenis. Bratislava, 28. október 2013. Foto: Archívne foto: SITA/KR PZ Bratislava

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Pri vražde Eduarda Diniča z roku 1998 použili jeho vrahovia osem až desať kilogramov trhaviny.

Výbušninu dali pod chodník na bratislavských Zlatých Pieskoch, kam chodil na tenis. „Nástražný výbušný systém pod betónovou tvárnicou chodníka obsahoval osem až desať kilogramov výbušniny,“ povedal v pondelok na tlačovom brífingu prvý policajný viceprezident Milan Lučanský.

„Nálož bola iniciovaná na diaľku, v momente, keď tadiaľ 9. mája 1998 večer prechádzal,“ dodal s tým, že výbuch zranil ďalšieho človeka a poškodil niekoľko áut.

Vražda Eduarda Diniča je jedna z tých, ktoré sa podarilo v posledných dňoch polícii objasniť. Ako v piatok uviedol denník Nový Čas, na stopu páchateľov políciu priviedli informácie, čo získali pri vyšetrovaní vraždy Romana Deáka († 37), ktorý mal k obom bratom blízko.

Obrazom: Objasnili vraždu mafiánskych bratov Diničovcov

Okrem popravy Eduarda Diniča objasnili aj vraždu jeho brata Róberta, ďalej Mariána Fojtíka, Dalera Hlavačku a Róberta Pála. Spolu obvinili sedem ľudí. Vo všetkých piatich vraždách figuruje ako obvinený Róbert L., údajný šéf skupiny sýkorovci. Podľa polície vraždy naplánoval a dával úlohy ostatným členom skupiny. Obvinení sú aj Jozef R., Jurij F., Ivan C., Martin B., Richard R. a Juraj H.

Róberta Diniča zastrelili 4. októbra 1998 na bratislavskom sídlisku Dlhé diely, kam chodieval k manželke po svoje deti. Streľba na auto zabila aj jeho ochrankára Mariána Fojtíka. Róbert L. podľa vyšetrovateľov naplánoval aj vraždu Dalera Hlavačku, ktorého zastrelili 21. mája 1999 napoludnie pri jeho dome v Pezinku. Diničovcov ako aj Hlavačku považoval podľa polície Róbert L. a jeho spoločníci za konkurenciu.

Obvineným hrozia v závislosti od času spáchania skutkov tresty od desať rokov až po doživotie. Polícia tvrdí, že na stopu pri objasnení vrážd ich priviedli svedkovia. „Opierame sa o svedecké výpovede viacerých svedkov ako aj o iné dôkazy,“ uviedol Lučanský.

Vraždu Diničovcov si objednal údajný šéf sýkoriek
Róberta Diniča zastrelili 4. októbra 1998 na bratislavskom sídlisku Dlhé diely, kam chodieval k manželke po svoje deti. Bratislava, 28. október 2013. Foto: Archívne foto: SITA/KR PZ Bratislava

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj H.Milan LučanskýRoman Deák