Magdaléna Rybáriková stroskotala v osemfinále na Azarenkovej

Magdalena rybarikova
Magdaléna Rybáriková poćas osemfinále v Cincinnati Foto: SITA/AP

CINCINNATI 15. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu s favorizovanou dvojkou „pavúka“ Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska za 84 minút 3:6, 4:6.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka si zo Cincinnati odnáša 125 bodov do rebríčka a šek na 23 730 dolárov. S dvojnásobnou a úradujúcou dobyvateľkou melbournských Australian Open a bývalou líderkou systému Azarenkovou (2.) má Rybáriková teraz bilanciu 0:2.

Vo štvrtok pritom viedla v prvom sete 2:0, ale potom štyrikrát stratila servis a prehrala ho 3:6. V druhom mala navrch bieloruská súperka, viedla 3:1 aj 5:3.

Zverenka Petra Hubera Rybáriková sa však bez ohľadu na túto prehru v pondelok ocitne na 31. priečke svetového rebríčka WTA, čo bude jej osobné maximum; ak sa Francúzka Marion Bartoliová, ktorá vo štvrtok v 28 rokoch šokujúco ukončila hráčsku kariéru, nechá vyškrtnúť z renkingu, poskočí Slovenka ešte o jednu pozíciu vyššie.

Rybáriková bude zároveň nasadená na blížiacich sa newyorských grandslamových US Open (26. augusta – 9. septembra), takéto privilégium bude mať premiérovo v kariére.