Majitelia fitnescentier dopravu na D1 len spomalili, Matovič ich pozval na stretnutie a kritizuje Kotleby (video+foto)

PREMIÉR: Prijal členov Únie Fitness Centier SR
Pavel Kiseľ (vpravo) a členovia Únie fitness centier Slovenska prichádzajú na Úrad vlády SR pred ich prijatím predsedom vlády SR po odovzdaní elektronickej petície za otvorenie fitness centier na podateľni Úradu vlády SR. . Bratislava, 25. máj 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 25. mája 16:54

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) pozval majiteľov fitnescentier na pondelňajšie stretnutie na Úrade vlády SR. Majitelia fitnescentier totiž ohlásili na pondelok plán zablokovať diaľnicu do Bratislavy, smerom k Triblavine, kde chceli odstaviť celú dopravu.

Kotleby chceli pôvodný plán

Z pôvodného plánu napokon, aj po premiérových výzvach, upustili a dopravu „len“ spomalili. Cieľom ich demonštrácie bol zámer povoliť v rámci uvoľňovania opatrení súvisiacich so šírením ochorenia Covid-19 aj otvorenie fitnescentier.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Som veľmi rád, že si organizátori blokovania diaľnice dali povedať, rozhodli sa pôvodný plán nakoniec neuskutočniť a svoj protest zrealizovali len spomalenou jazdou. Z miesta zrazu na Zelenči mám informácie, že jediní, ktorí vytrvalo huckali na pôvodný plán zablokovania diaľnice na šesť hodín, boli prítomné Kotleby (členovia Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, pozn. SITA). Úprimne ďakujem za to, že majitelia fitiek odmietli politizáciu čisto hygienickej otázky, a preto, ak majú záujem, pozývam dnes (v pondelok, pozn. red.) na stretnutie na Úrad vlády SR,“ priblížil Matovič.

Zasadnutie epidemiológov a infektológov

Premiér po stretnutí vyhlásil, že majitelia fitnescentier budú rešpektovať rozhodnutie konzília epidemiológov a infektológov v súvislosti s otváraním zariadení.

Konzílium odborníkov rokovalo aj v tejto veci v pondelok od 10:00 a výsledky rokovania potvrdili pôvodný plán, podľa ktorého by mali byť fitnescentrá otvorené v rámci štvrtej vlny uvoľňovania opatrení 3. júna.

Matovič doplnil, že ak by to tak bolo, otvoril by v koalícii a na rokovaní vlády otázku ohľadne hľadania pomoci pre vnútorné športoviská a aj pomoci vo forme poukážok pre ľudí, ktorí bežne fitnescentrá nenavštevujú.

„Nikto nechce ubližovať fitnescentrám alebo zariadeniam, v ktorých sa šport vykonáva v interiérových priestoroch. Som rád, že sa toto stretnutie uskutočnilo a vymenili sme si vlastné názory za účelom vyriešenia situácia a dosiahnutia obojstrannej spokojnosti,“ uviedol premiér.

Tlačová konferencia po stretnutí na úrade vlády

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie Úrad vlády SR