Manchester porazil Chelsea, Londýnčania zúria na rozhodcu

Futbal
Radosť Javiera Hernandeza z Manchestru United po góle v sieti FC Chelsea v zápase 9. kola Premier League. Foto: SITA/AP
Futbal

LONDÝN 28. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže na ihrisku FC Chelsea po 10 rokoch.

Túto nelichotivú sériu prehier zverencov Sira Alexa Fergusona na Stamford Bridge prerušili hráči United víťazstvom 3:2.

„V ostatných rokoch tu vyriekli proti nám niekoľko kontroverzných rozhodnutí, no teraz sa nám to vrátilo. Gól Javiera „Chicharita“ Hernándeza mohol byť z ofsajdu,“ priznal po stretnutí skúsený škótsky lodivod Manchestru United.

„Rozhodca výrazne ovplyvnil zápas. Myslím najmä na vylúčenie Fernanda Torresa a jasný gól z ofsajdu,“ čertil sa kouč Londýnčanov Roberto Di Matteo.

Do vedenia išli vďaka vlastnému gólu Davida Luiza a na rozdiel dvoch gólov zvýšil už v 12. min Robin van Persie.

Pred polčasovou prestávkou skorigoval nepriaznivý stav Juan Mata a na začiatku druhej časti vyrovnal Brazílčan Ramires.

„The Blues“ však prišli o dvojicu vylúčených hráčov, keď išli predčasne pod sprchy Branislav Ivanovič a Fernando Torres, čo „červení diabli“ využili na rozhodujúci gól Javiera Hernándeza.

Vedenie londýnskeho tímu podalo po stretnutí oficiálnu sťažnosť na Anglickú futbalovú asociáciu (FA) na výkon rozhodcu Marka Clattenburga. „Podali sme oficiálnu sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu v dnešnom zápase. Ďalej sa k tomu nebudem vyjadrovať,“ vyhlásil hovorca FC Chelsea.

V liverpoolskom derby sa zrodila remíza 2:2, všetky góly padli v prvom dejstve. Lepšie začali hráči FC Liverpool, ktorí sa ujali vedenia v 15. min zásluhou „vlastenca“ L. Bainesa a druhý gól pridal už o päť minút neskôr Uruguajčan Luis Suárez.

Evertonu sa podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Osmana a ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Naismith. Za FC Liverpool odohral slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel celý duel, v drese Evertonu sa medzi žrďami neobjavil Ján Mucha ml.

V zápase Southamptonu proti Tottenhamu Hotspur boli aktívnejší hostia, keď už v 15. min strelil gól G. Bale. Druhý gól hostí pridal C. Dempsey a zdalo sa, že druhý polčas bude už len formalitou. Hráči Southamptonu zdramatizovali zápas, keď kontaktný gól strelil J. Rodriguez, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 9. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2012/2013:

Newcastle United – West Bromwich Albion 2:1 (1:0)

Góly: 35. D. Ba, 90.+ P. D. Cissé – 55. R. Lukaku

н 2-1 б by footyroom

FC Everton – FC Liverpool 2:2 (2:2)

Góly: 22. Osman, 35. S. Naismith – 15. L. Baines (vlastný), 20. L. Suárez

Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý duel, Ján Mucha ml. (Everton) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

FC Chelsea – Manchester United 2:3 (1:2)

Góly: 44. J. Mata, 53. Ramires – 4. D. Luiz (vlastný), 12. Van Persie, 75. J. Hernandéz, ČK: 63. B. Ivanovič, 69. F. Torres (obaja FC Chelsea)

Southampton – Tottenham Hotspur 1:2 (0:2)

20. QPR 9 0 3 6 7:18 3

Futbalový klub FC Chelsea podal oficiálnu sťažnosť na Anglickú futbalovú asociáciu (FA) na výkon rozhodcu Marka Clattenburga, ktorý viedol nedeľňajší šláger medzi „The Blues“ a Manchestrom United. Hlavný arbiter v stretnutí vylúčil dvoch hráčov londýnskeho tímu Branislava Ivanoviča a Fernanda Torresa, navyše podľa vyjadrenia klubu padol víťazný gól „červených diablov“ z ofsajdu. „Podali sme oficiálnu sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu v dnešnom zápase. Ďalej sa k tomu nebudem vyjadrovať,“ vyhlásil hovorca FC Chelsea.

Viac k osobe Fernando TorresJán MuchaJán Mucha ml.Luis SuárezMartin ŠkrtelRoberto Di Matteo