Manchester United i FC Chelsea naďalej stopercentn

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – V stredajšom šlágri 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2009/2010 vo futbale pomerne prekvapujúco zvíťazilo AC Miláno na ihrisku Realu Madrid 3:2. Španielske mužstvo viedlo zásluhou presného zásahu kanoniera Raúla. O jeho gól sa pričinil najmä hosťujúci gólman Dida, ktorému vypadla z rúk nie príliš prudká strela Granera a pohotový Raúl ju poslal do siete. Milánčania však otočili skóre duelu vo svoj prospech v priebehu štyroch minút, keď sa krásne trafil Andrea Pirlo a potom aj Brazílčan Pato. „Biely balet“ stihol ešte odpovedať gólom striedajúceho Roystona Drentheho, no posledné slovo mali zverenci Leonarda. O troch bodoch pre v Serie A 2009/2010 trápiacich sa „rossoneri“ dve minúty pred koncom riadneho hracieho času svojím druhým gólom v zápase Pato. Olympique Marseille zvíťazil v druhom dueli C-skupiny na pôde švajčiarskeho FC Zürich 1:0. Nedarilo sa ani ďalšiemu mužstvu zo španielskej metropoly. Atlético Madrid prehralo s FC Chelsea v Londýne jednoznačne 0:4. Dva góly anglického tímu strelil Salomon Kalou, presadil sa aj reprezentačný stredopoliar „Albiónu“ Frank Lampard a blamáž hosťujúceho tímu potvrdil vlastným gólom v nadstavenom čase obranca Perea. Mužstvo zo Stamford Bridge má troch kolách na svojom konte 9 bodov a je na čele „déčka“. V druhom stretnutí D-skupiny zvíťazil FC Porto nad APOEL-om Nikózia zásluhou dvoch presných zásahov brazílskeho útočníka Hulka 2:1. V drese hostí na trávnik vybehol v 38. min aj Slovák Mário Breška.

V zápase B-skupiny hranom od 18.30 h SELČ zvíťazil zraneniami zdecimovaný Manchester United v Moskve nad domácim CSKA 1:0. Svoju streleckú fazónu potvrdil ekvádorský krídelník Antonio Valencia. Ten po presnom zásahu vo víkendovom stretnutí Premier League zaznamenal gól aj v ruskej metropole. „Červení diabli“ sú po troch zápasoch na čele tabuľky C-skupiny so stopercentnou bilanciou. Vo Wolsburgu, kde pricestoval turecký šampión Besiktas Istanbul, sa zrodila bezgólová remíza. Domáci obranca Peter Pekarík presedel celý zápas na lavičke náhradníkov. Do hry nezasiahol ani ďalší slovenský reprezentant Filip Hološko, ktorý má zlomenú nohu.

Nemecký veľkoklub Bayern Mníchov prehral v stretnutí A-skupiny na pôde francúzskeho Girondins Bordeaux 1:2. Bavori dohrávali zápas oslabení o dvojicu hráčov. Hlavný arbiter Terje Hauge poslal predčasne pod sprchy Thomasa Müllera i belgického obrancu Daniela van Buytena. V „áčku“ zvíťazil Juventus Turín nad izraelským Maccabi Haifa 1:0, keď sa tesne po polčasovej prestávke strelecky presadil domáci Chiellini. Na čele A-skupiny je so siedmimi bodmi Bordeaux.

A-skupina:

Girondins Bordeaux (Fr.) – Bayern Mníchov (Nem.) 2:1 (2:1)

Góly: 27. Ciani, 40. Planus – 6. Ciani (vlastný), ČK: 30. T. Müller, 88. Van Buyten (obaja Bayern), rozhodoval: Hauge (Nór.)

Juventus Turín (Tal.) – Maccabi Haifa (Izr.) 1:0 (0:0)

Gól: 47. Chiellini, ČK: 68. Dutra (Maccabi), rozhodoval: Benquerenca (Portug.)

B-skupina:

VfL Wolfsburg (Nem.) – Besiktas Istanbul (Tur.) 0:0

ČK: 74. Grafite (Wolfsburg), rozhodoval: Rosetti (Tal.)

CSKA Moskva (Rus.) – Manchester United (Angl.) 0:1 (0:0)

Gól: 86. Valencia, rozhodoval: Bo Larsen (Dán.)

C-skupina:

Real Madrid (Šp.) – AC Miláno (Tal.) 2:3 (1:0)

Góly: 19. Raúl, 76. Drenthe – 66. a 88. Pato, 62. Pirlo, rozhodoval: De Bleeckere (Belg.)

FC Zürich (Švajč.) – Olympique Marseille (Fr.) 0:1 (0:0)

Gól: 69. Heinze, ČK: 90.+ Bonnart (Marseille), rozhodoval: Skomina (Slovin.)

D-skupina:

FC Porto (Portug.) – APOEL Nikózia (Cypr.) 2:1 (1:1)

Góly: 33. a 48. (druhý z pok. kopu) Hulk – 22. Perreira (vlastný), ČK: 74. Mariano González (Porto), rozhodoval: Brych (Nem.)

FC Chelsea (Angl.) – Atlético Madrid (Šp.) 4:0 (1:0)

Góly: 41. a 52. Kalou, 69. Lampard, 90.+ Perea (vlastný), rozhodoval: Meyer (Nem.)

Viac k osobe Andrea PirloFilip HološkoFrank LampardMário BreškaPeter PekaríkSalomon Kalou