Manchester United môže uniknúť ManCity na osem bodov

Manchester

MANCHESTER 5. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru United sa môžu cez víkend vzdialiť svojmu najväčšiemu konkurentovi v boji o anglický titul Manchestru City už na rozdiel ôsmich bodov.

„Červení diabli“ v pondelok využili víkendové zaváhanie City a víťazstvom 2:0 na pôde Blackburnu zvýšili svoj náskok na čele tabuľky už na päť bodov. „The Citizens“ iba remizovali doma so Sunderlandom 3:3, pričom päť minút pred koncom prehrávali ešte o dva góly. Do konca tejto sezóny zostáva odohrať ešte sedem kôl, v 36. kole je na programe manchesterské derby na pôde City.

Najbližšie sa manchesterské kluby dostanú k slovu zhodne v nedeľu 8. apríla, keď najprv United privíta zostupom ohrozený Queens Park Rangers a neskôr sa City predstaví na ihrisku o tretiu priečku bojujúceho Arsenalu. Tréner Man City Roberto Mancini pripustil, že ak bude v nedeľu hoci aj na niekoľko hodín skutočnosťou osembodový odstup, United s najväčšou pravdepodobnosťou obhája prvenstvo v súťaži a získajú bezprecedentný dvadsiaty národný titul.

Ferguson nechce hovoriť o titule

Samozrejme, že výsledok so Sunderlandom nás veľmi mrzí, sme sklamaní. V kľúčovom momente sezóny nám pre zranenia vypadli traja či štyria kľúčoví hráči, no aj s takouto situáciou by sme sa mali dokázať vysporiadať. Ak budeme zaostávať o osem bodov, bude koniec. Vopred sa však určite nevzdávame, vo futbale je možné všetko,“ vyhlásil Mancini.

Kým City získali z ostatných dvanástich možných iba päť bodov, United ťahajú sedemzápasovú víťaznú sériu v Premier League. O troch bodoch v Blackburne však rozhodli v záverečnej desaťminútovke. Najprv sa v 81. min utešenou krížnou strelou presadil Antonio Valencia, ktorý o päť minút neskôr vyzval na zvýšenie skóre Ashleyho Younga.

Bol to mimoriadne náročný duel. Domáci nás potrápili predovšetkým v prvom polčase, keď musel vytiahnuť tri dobré zákroky David de Gea. Dokázali sme potvrdiť našu kvalitu, vytrvalo sme bojovali a naša snaha bola napokon odmenená. Valenciov gól bol famózny, zosobňoval filozofiu a históriu nášho klubu – počas celého zápasu sa snažil, vložil do svojej strely všetko a tá napokon skončila v sieti,“ radoval sa kouč Man United Alex Ferguson, no skúsene dodal: „Nehovorme predčasne o titule, do konca sezóny je ešte ďaleko, v hre je veľa bodov. Sme v dobrej pozícii, to áno, ale dôležité bude zvládnuť zostávajúce stretnutia.“

1. Manchester United 31 24 4 3 76:27 76

2. Manchester City 31 22 5 4 75:25 71

3. Arsenal 31 18 4 9 62:41 58

4. Tottenham 31 17 7 7 56:36 58

5. Chelsea 31 15 8 8 53:36 53

6. Newcastle 31 15 8 8 46:42 53

7. Everton 31 12 7 12 32:32 43

8. Liverpool 31 11 9 11 36:33 42