Manchester United nedopustil blamáž, výhru zariadil Owen

Futbal

SOUTHAMPTON 29. januára (WEBNOVINY) – V sobotňajšom súboji 4. kola Anglického pohára vo futbale FA Cupu sa favorizovaný Manchester United poriadne potrápil s účastníkom tretej najvyššej súťaže League One FC Southampton, aby ho napokon zdolal 2:1 a postúpil do ďalšej fázy. Úradujúci vicemajster prehrával 0:1 po presnom zásahu Richarda Chaplowa, favorit však dokázal po prestávke zapnúť na vyššie obrátky. Tréner „červených diablov“ Alex Ferguson, ktorý urobil v základnej jedenástke až sedem zmien oproti predchádzajúcemu duelu, poslal po zmene strán na trávnik skúsenú dvojicu Ryan Giggs a Nani. V 65. min vyrovnal skóre mexický útočník Javier Hernández a o jedenásť minút neskôr rozhodol o výhre Manchestru Michael Owen. V drese United si premiéru odkrútil brankár Anders Lindegaard, ktorý prišiel na Old Trafford z dánskeho FK Aalesund.

„Súper hral dobre, vo svojej súťaži sa mu darí. V FA Cupe sú to vždy náročné zápasy, najmä v prvom polčase kladie protivník veľký odpor. Potom sa často stáva, že kvalitnejší tím začne ma navrch, súperovi dochádza dych a prídu aj nejaké góly. Tak to bolo aj v tomto stretnutí,“ povedal autor víťazného presného zásahu Michael Owen v pozápasovom televíznom rozhovore.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola Anglického pohára vo futbale (FA Cup) – hralo sa na 1 víťazný zápas, v prípade remízy sa stretnutie bude opakovať:

FC Everton – FC Chelsea 1:1 – Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov

Southampton – Manchester United 1:2

Aston Villa – Blackburn Rovers 3:1

Swansea – Leyton Orient 1:2

Birmingham City – Coventry City 3:2

Bolton Wanderers – Wigan Athletic 0:0

Burnley – Burton Albion 3:1

Sheffield United – Hereford 4:1

Stevenage – Reading 1:2