Maňuškománia rozžiari oči stovkám detských pacientov

Bez názvu
Foto: fashionfairyblog.blogspot.com

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) – Druhá vlna kampane na pomoc Občianskemu združeniu Bábky v nemocnici sa úspešne skončila. Zapojili sa do nej mnohé známe osobnosti ako Tomáš Maštalír, Táňa Pauhofová, Richard Müller, Peter Cmorík, Marián Čekovský, Ján Koleník, Katka Brychtová, Zuzana Tlučková či Ady Hajdu. Maňuškománia zachvátila aj tisícky ďalších ľudí, ktorí chceli poslať radosť deťom v nemocniciach. Na aktivity združenia, ktoré pravidelne navštevuje malých pacientov po celom Slovensku, a s pomocou bábkoterapie pomáha pri ich liečbe, sa podarilo vyzbierať takmer 30-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala Eva Fúriková z 1st CLASS AGENCY.

Ponožkové Kofola maňušky sa stali symbolom kampane. Narodili sa, aby pomáhali. Do charitatívnej on-line aukcie na pomoc detským pacientom svoje vlastné ponožkové ratolesti ochotne pripravili mnohé známe tváre. Ich maňušky návštevníci stránky kofolamanusky.sk vydražili spolu za 498 eur. Pripojili sa k nim aj ďalší ľudia s dobrým srdcom, ktorí do aukcie poslali vlastné ponožkové maňušky, alebo ich vydražili. On-line aukcia, ktorá sa uskutočnila od začiatku apríla do konca júla, vyniesla dovedna 662 eur. Priemerná cena za jednu maňušku, ktorou dražitelia prispeli na konto Bábok v nemocnici, teda bola 28,60 eura.

Na činnosť občianskeho združenia Bábky v nemocnici prispel tiež dvoma centami každý, kto si kúpil pollitrovku ktorejkoľvek Kofoly. Výnos pre bábky z predaja sladkého nápoja predstavoval za štyri mesiace 29 310 eur. „Získané peniaze umožnia hercom a liečebným pedagógom zo združenia Bábky v nemocnici niekoľko mesiacov dvakrát do týždňa odohrať nespočetné množstvo predstavení v nemocniciach v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici, Žiline a Košiciach. A to nás veľmi teší,“ hovorí brand manažér zo spoločnosti Kofola Tibor Ďurana. Pesničky a divadielka Bábok v nemocnici vítajú deti, rodičia aj zdravotníci. Sú príjemným spestrením medzi lekárskymi vyšetreniami, zaženú nudu aj atmosféru nemocničného prostredia a ako sa zhodujú odborníci – bábkoterapia deťom v liečbe naozaj pomáha.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KoleníkMarián ČekovskýPeter CmorikRichard MüllerTáňa Pauhofová