Marcel Hirscher získal malý glóbus za prvenstvo v slalome

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher získal malý krištáľový glóbus Foto: SITA/AP

LENZERHEIDE 16. marca (WEBNOVINY) – Rakúšan Marcel Hirscher získal malý krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v mužskom slalome v seriáli Svetového pohára alpských lyžiarov za sezónu 2013/2014.

Od soboty trojnásobný víťaz veľkého glóbusu za celkový triumf v hodnotení SP v priamom súboji s Nemcom Felixom Neureutherom zvládol lepšie dolnú pasáž nedeľňajších finálových pretekov vo švajčiarskom Lenzerheide, keď na poslednom medzičase mali obaja rivali totožný čas.

Hirscher posledné preteky sezóny vyhral a obhájil malý glóbus za slalom z predchádzajúcej sezóny. Neureuther skončil druhý (+0,76 s), na treťom mieste klasifikovali Maria Matta z Rakúska.

Pred mojou jazdou v druhom kole som sa opýtal fyzioterapeuta, či je Felix na prvom mieste. Potvrdil mi to a ja som dal do môjho výkonu všetko. Trať bola extrémne náročná a vypadnúť sa dalo hocikde. Som rád, že to mám za sebou a teším sa z víťazstva,“ cituje portál Laola1.at Marcela Hirschera. „Marcel si zaslúžil víťazstvo. V dolnej pasáži previedol vynikajúcu jazdu, kým ja som spravil niekoľko chýb,“ poznamenal druhý Felix Neureuther.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Salzburgu (nar. 2. marca 1989) v sobotu potvrdil zisk veľkého glóbusu, no len tesne ho o malý za obrovský slalom pripravil Američan Ted Ligety. V nedeľu si to Hirscher vynahradil prvenstvom v slalome, v ktorom skončil na ZOH 2014 v Soči na striebornej priečke. Rakúšan si na svoje konto pripísal 23. triumf v SP, trinásty v slalome.

Hirscher v hodnotení slalomu triumfoval pred Neureutherom o 15 bodov, tretí Nór Henrik Kristoferssen nazbieral o 111 bodov menej ako pretekár z Rakúska. Adam Žampa, ktorý si nevybojoval účasť v Lenzerheide, skončil na 37. mieste so ziskom 27 bodov. V celkovej klasifikácii Hirscher zvýšil náskok pred Akselom Lundom Svindalom na konečných 131 bodov, tretí Alexis Pinturault z Francúzska zaostal za víťazom o 194 bodov.

Finále SP v alpských lyžiarskych disciplínach – Lenzerheide (Švaj.) – nedeľňajšie výsledky:

Slalom mužov: 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:07,74 min, 2. Felix Neureuther (Nem.) +0,76 s, 3. Mario Matt (Rak.) +1,08, 4. Stefano Gross (Tal.) +1,90, 5. Markus Larsson (Švéd.) +2,22, 6. Axel Bäck (Švéd.) +2,28

Konečné poradie v hodnotení slalomu (po 9 pretekoch):

1. Marcel Hirscher (Rak.) 565 bodov – malý glóbus, 2. Felix Neureuther (Nem.) 550, 3. Henrik Kristoferssen (Nór.) 454, 4. Patrick Thaler (Tal.) 351, 5. Mattias Hargin (Švéd.) 349, 6. Mario Matt (Rak.) 310, … 37. Adam Žampa (SR) 27

Konečné poradie vo Svetovom pohári celkovo (po 34 pretekoch):

1. Marcel Hirscher (Rak.) 1222 bodov – celkový víťaz SP v sezóne 2013/2014, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1091, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 1028, 4. Ted Ligety (USA) 991, 5. Felix Neureuther (Nem.) 813, 6. Kjetil Jansrud (Nór.) 657,… 91. Adam Žampa (SR) 43

Viac k osobe Adam ŽampaAksel Lund SvindalFelix NeureutherKjetil JansrudMarcel Hirscher