Marcel Hossa zažiaril v Nižnekamsku, Slovan utŕžil prehru

Marcel Hossa

MOSKVA 5. januára (WEBNOVINY) – Slovan Bratislava neuspel ani vo svojom druhom zápase v kalendárnom roku 2014, v nedeľu prehral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Traktora Čeľabinsk 1:2. Zverenci Rostislava Čadu majú na svojom konte 50 bodov zo 40 zápasov.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 24. min domáci útočník Valejev. Slovan inkasoval ďalší úder minútu pred koncom druhej časti hry, po prihrávke Panova sa presadil Zavaruchin.

Dve minúty pred koncom vlial belasím nádej Radivojevič, ktorý v oslabení strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie prekonal brankára Traktora Garnetta, Slovan však nedokázal vyrovnať ani v záverečnej hre bez gólmana.

Strojcom víťazstva Dinama Riga na ľade tímu Neftechimik Nižnekamsk 2:1 po predĺžení sa stal Marcel Hossa, ktorý v 57. min vyrovnal na 1:1 a v 62. min rozhodol o triumfe hostí. Po jednom presnom zásahu dali v zápase Viťaz Podoľsk – Avangard Omsk (2:3 po sam. nájazdoch) domáci obranca Branislav Mezei a hosťujúci útočník Štefan Ružička. Za Omsk raz asistoval bek Ivan Baranka. Jednou gólovou prihrávkou sa prezentovali aj Tomáš Záborský a Dominik Graňák.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Traktor Čeľabinsk – Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 24. Valejev (Klimontov, Abdullin), 39. Zavaruchin (K. Panov) – 58. Radivojevič (Škoula)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Dejev, Soin – Birin, Medvedev (všetci Rus.), 7200 divákov

Čeľabinsk: Garnett – Kondratiev, Vasilčenko, Riabykin, Bondarev, Borodkin, Katičov, Klimontov, Chlystov – Kokujov, A. Popov, Glinkin – A. Kosticyn, Kontiola, Bulis – K. Panov, Zavaruchin, Čistov – Valejev, Abdullin, Mokin

Slovan: Kopřiva – Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš – Matoušek

Metallurg Novokuzneck – Severstaľ Čerepovec 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 24. Galimov – 50. Videll, rozhodujúci sam. nájazd Videll

Sibir Novosibirsk – Atlant Mytišči 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 43. Moňa, 55. Gubin, 59. Kopejkin – 58. Batyršin

Metallurg Magnitogorsk – Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 26. J. Kovář, 42. Brent, 49. Ibragimov, 60. S. Mozjakin – 15. Ridderwall, 28. Ridderwall

Salavat Julajev Ufa – CSKA Moskva 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 20. Pihlström, 34. Zubarev, 37. Mirnov, 44. Chlystov (ZÁBORSKÝ), 60. Chlystov – 4. D. Denisov, 27. A. Radulov

Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas, zneškodnil 23 z 27 striel hráčov Ufy.

Amur Chabarovsk – SKA Petrohrad 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Góly: 12. A. Juňkov – 10. V. Tichonov, 12. Ketov, 15. Panarin, 30. Panarin, 41. Panarin, 49. Šipačov

Admiral Vladivostok – Lokomotiv Jaroslavľ 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 26. Hodgman, 48. Bergfors, 54. Gynge

Bars Kazaň – Avtomobilist Jekaterinburg 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 56. Pesonen – 30., 37. a 53. Jemelejev

Neftechimik Nižnekamsk – Dinamo Riga 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 22. Truňov – 57. a 62. MARCEL HOSSA

Viťaz Podoľsk – Avangard Omsk 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. MEZEI, 33. Selezňov – 13. Š. RUŽIČKA, 28. A. Popov (BARANKA), rozhodujúci sam. nájazd Širokov

Torpedo Nižnij Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Góly: 18. V. Kuľomin, 25. Valentenko, 27. Salminen, 46. Krasnoslobodcev – 10. Chvostov, 22. Sitnikov, 31. a 38. Savinainen, 47. Buľanskij

Dinamo Moskva – Barys Astana 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 27. Pestuško, 57. Pestunov, 65. Kvapil (GRAŇÁK) – 31. Boyd, 32. Žailauov

Viac k osobe Branislav MezeiDominik GraňákIvan BarankaMarcel HossaRastislav StaňaŠtefan RužičkaTomáš Záborský