Maria Šarapovová si v osemfinále zmeria sily so Stephensovou

šarapovová

PARÍŽ 1. júna (WEBNOVINY) – Ruská obhajkyňa titulu Maria Šarapovová zvíťazila v sobotňajšom zápase 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája – 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) nad nevyspytateľnou Číňankou Ťie Čeng za 105 minút 6:1, 7:5.

V druhom sete na hlavnom Dvorci Philippa Chatriera predviedla dvojka „pavúka“ aj svetového rebríčka WTA obrat z 1:4 s dvojitým brejkom. Šarapovová využila všetkých 8 brejkbalov a nezastavilo ju 8 dvojchýb.

Ťie Čeng získala v celom dueli len 3 fiftíny rozohrané svojím druhým podaním. Postupujúca dominovala na „winnery“ 25:8, zároveň urobila o 10 nevynútených chýb viac (34:24). Aj z týchto údajov jasne vyplýva, na ktorej strane bola aktivita.

„Dobrou vecou, ktorú si z tohto zápasu môžem odniesť, je vedomie, že som odohrala vydarený set. Dopriala som si ním priaznivú pozíciu. Následne som však odovzdala iniciatívu súperke. Je to náročná protivníčka, ktorá dokáže otáčať zápasy. Skóre 1:4 teda nebolo práve najžiaducejšie, ale som spokojná s tým, ako som si našla cestu nazad bez toho, aby som musela ísť do tretieho setu,“ povedala Šarapovová na tlačovej besede.

Dvadsaťšesťročná niekdajšia jednotka renkingu Šarapovová zvýšila v bilancii zo vzájomných duelov s 29-ročnou dvojnásobnou semifinalistkou z úrovne veľkej štvorky Ťie Čeng (43.) na 3:1. Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska dosiahla svoj jubilejný 40. zápasový úspech popri 9 nezdaroch.

V osemfinálovom 4. kole si Šarapovová zmeria sily s 20-ročnou Američankou Sloane Stephensovou (17.), semifinalistkou januárových melbournských rovnako významných Australian Open. Medzi najlepších 16 na Majors sa Šarapovová prebojovala na 11. z ostatných 12 takýchto podujatí. Na newyorských US Open 2011 sa zverenkyňa Thomasa Högstedta lúčila v 3. kole. „Pred niekoľkými týždňami v Ríme som proti Sloane mala značne jednoduchý zápas, lenže toto je grandslamová scéna a som si istá, že ona vyrukuje s ambíciou zmeniť zopár vecí a zahrať oveľa vydarenejšie. Nepochybujem o tom, že ma čaká ťažká úloha,“ povedala Šarapovová k nasledujúcej súperke.