Marián Čišovský vrátil dvoma gólmi Plzeň do boja o titul

Marian cisovsky
Marián Čišovský (vpravo) v súboji Foto: SITA/AP

OSTRAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Viktorie Plzeň sa vrátili aj vďaka dvom gólom Mariána Čišovského do hry o český titul, keď v pondelkovej dohrávke 23. kola zdolali Baník Ostrava na jeho pôde 3:2.

Plzeň stráca sedem kôl pred koncom súťaže na vedúci Liberec šesť a na druhú Spartu štyri body. Baník Ostrava čaká náročný boj o záchranu, momentálne je predposledný s päťbodovou stratou na štrnástu – prvú nepostupovú priečku.

Čišovský sa presadil v pondelok dvakrát v prvom polčase. Najskôr v 19. min zužitkoval presnú prihrávku od Kolářa a presnou strelou nad brankára Pietrzkiewicza otvoril skóre. V 36. min bol na konci rýchlej akcie, ktorú založil Petržala. Ten pred šestnástkou dal do behu Čišovskému, ktorý zakončil akciu lobom ponad brankára.

Rodák z Humenného má v českej lige pred sebou jeden cieľ, pre obrancu však nie je typický. „Chcel by som v kariére streliť 50 súťažných gólov. Dnes som sa vďaka dvom presným zásahom dostal na číslo 48, tak mi už veľa nechýba,“ uviedol 32-ročný futbalista.

Čišovského za druhý gól chválil aj prihrávajúci Milan Petržela. „Išli sme do brejku a ja som o ňom vôbec nevedel. Ale zakričal na mňa zozadu a ja som ho spoznal po hlase. Tak som len počkal, kým periférne uvidím ako ma míňa a dal som mu to dobre do kroku, nezahnal som ho nejako do strany. Urobil to potom fantasticky. Ao stopér dal dva góly, takže podal excelentný výkon,“ uviedol Petržela.

Výsledok pondelkovej dohrávky 23. kola najvyššej českej futbalovej súťaže:

Baník Ostrava – Viktoria Plzeň 2:3 (0:2)

Góly: 82. Fantiš, 84. Kukec – 19. a 36. Čišovský, 73. D. Kolář, 7234 divákov

Jozef Adámik absolvoval celý zápas, v 83. min videl žltú kartu, Ján Greguš ml. odohral celých 90 minút, Pavol Poliaček, Jakub Tomanica a Milan Ferenčík (všetci Ostrava) nehrali, Marián Čišovský, Marek Bakoš hral do 70. min, keď ho vystriedal Michal Ďuriš (všetci Plzeň)

1. Slovan Liberec 23 16 4 3 54:25 52

2. Sparta Praha 23 16 2 5 40:19 50

3. Viktoria Plzeň 23 14 4 5 55:33 46

4. Mladá Boleslav 23 11 5 7 37:28 38

5. Jablonec 23 10 6 7 46:28 36

6. Teplice 23 10 6 7 26:24 36

7. Příbram 23 10 5 8 34:34 35

8. Dukla Praha 23 8 8 7 31:25 32